Tatil Cenneti Bodrum’un Birbirinden Muhteşem 5 Yeri

0
1031

Dünyanın dört bir yanından yaz aylarında ziyaretçi çekmeyi başaran Ege bölgesinin incisi Bodrum, bakir doğal güzellikleri, koyları, tarihin farklı dönemlerine ait izleri barındıran antik kentleri, denizi, gece hayatı ile tatilcilerin gönlünü fethediyor.

Bodrum, Muğla’nın en seçkin ilçelerinden biridir. Teknelerin yanaştığı koylar, huzuru tatille birleştirmek isteyenler için bir durak gibidir. Bir de plajlarının muntazaman güzellikleri var ki her birini yerinde değerlendirmek, her birinde ayrı zaman geçirmek için tatil sürenizi uzatmanız gerekir. Sizlere bu yaz sezonunda fırsatların en güzelini sunan tatil cenneti Bodrum’un birbirinden muhteşem 5 yeri hakkında bilgi vereceğiz. Bir yandan bu detayları okurken, öte yandan biletbayi.com’dan fırsatları değerlendirerek Milas-Bodrum uçak bileti rezervasyonunuzu yaptırın.

Tatil Cenneti Bodrum’da Görülmesi Gereken 5 Yer

  1. Torba

Sert esen rüzgârlar karşısında bile dinginliğini korumayı başaran Torba, turizm dünyasının Bodrum’da en çok tercih ettikleri koydur. Mavi denizi, yeşil doğası ve huzur veren yönleriyle ön plana çıkan koy, Bodrum merkezine 6 km. uzaklıkta yer almaktadır. Kapalı bir koy olması, Torba’da sürekli denize girmeyi elverişli hale getiriyor.

Torba

  1. Akyarlar 

Mavi sularıyla sörf yapmak isteyenleri celp eden Akyarlar, Bodrum’un en güzel noktalarından biridir. Yunanistan’ın Kos Adası ile karşı karşıya bakması ise burayı çok daha farklı kılan özelliklerindendir. Sürekli rüzgar alması sörf için uygun bir zemin haline dönüşmesini sağlıyor. Doğal güzellikleri ile baş başa kalabileceğiniz Akyarlar, Bodrum tatilinin en güzel duraklarından biridir.

Akyarlar

  1. Yalıkavak

“Bodrum’da balık keyfi” dendiğinde ilk akla gelen yer Yalıkavak’tır. Yalıkavak, balıkçı limanı gibi her köşesinde bir balıkçı teknesini barındıran güzel noktalardan bir yerdir. Taze deniz ürünlerinin tadına bakmak, tatil günlerinize lezzet katmak için kesinlikle tatilinizde burayı görmenizi öneriyoruz. Tabi bunun yanında turkuaz denizi ve kumsallarını da unutmamanızı öneriyoruz.

Yalıkavak

  1. Gümüşlük

Gümüşlük, doğal güzellikleri ile birlikte eski çağlardan kalma antik geçidi ile Tavşan Adası’nı barındıran yerdir. Tabi ki sadece bunlarla sınırlı olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Sıra halinde dizilmiş restoranlar, hediyelik dükkânlar, Gümüşlük’ü farklı kılan özellikleri arasında yer almaktadır. Bodrum’un en güzel köşelerinden bir köşe olan bu nokta, özellikle de yabancı turistlerin dikkatlerinden kaçmıyor.

Gümüşlük

  1. Gündoğan

Balıkçıların barınağı Gündoğan, Bodrum merkezine 25 km. uzaklıkta yer alıyor. Buranın kendine has güzellikleri; evleri ve evlerinin bahçelerinden dışarı sarkan meyve ağaçlarıdır. Keyifli bir zaman geçirmek, el sanatları ile dönüşünüzü renklendirmek ve bol rüzgârlı denizin farklı bir deniz keyfi yakalamak için kesinlikle burayı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Gündoğan

Bodrum’un saymakla bitmeyen güzelliklerinin her birini yerinde değerlendirmek için yakın yerlerden gelenlere önerimiz Bodrum otobüs bileti fiyatlarını gözden geçirmeleridir. Tatilinize farklı renk katacak Ege’nin incisi Bodrum ile tatil günleriniz bir başka olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.