Florida’nın geleneksel lezzetlerini deneyimleyeceğiniz Tampa’da ne yenir sorusuna cevaplar aradık…

” Tampa’da Ne Yenir , Ne İçilir?” başlıklı yazımızda sizlere kentte mutlaka denemeniz gereken yöresel lezzetleri derledik. Birlikte incelemeye ne dersiniz?

Tampa’da aç kalmayacağınızdan eminiz. Kentte Florida’nın geleneksel tatlarını deneyimleyebileceğiniz gibi pek çok fast food restoranı ve dünya marka zinciri restoranlar mevcut.

Listenin ilk sırasında;

1- Deniz Ürünleri ile Süslenmiş Pilav

Tampa'da ne yenir
Deniz Ürünleri ile Süslenmiş Pilav…

Tampa’da ne yenir diye düşününce akla ilk olarak deniz ürünleri geliyor… Deniz ürünlerine ayrı bir önem veriliyor. Pek çok deniz ürününden yapılan bu lezzetli pilav, kente gelen turistlerin müdavimi olduğu lezzetlerden biri. Deniz ürünlerine ilgisi olanlar için tavsiye edeceğimiz lezzetlerden bir diğeri..

2- Yucca

Tampa'da ne yenir
Yucca..

Bizdeki tavuk şiş ile benzerlik gösteren bu lezzetli yemeğin ismi Yucca.. Tampa’da ne yenir endişesini ortadan kaldıran bu lezzetli yemek, önceden salçalı sos ile marine edilmiş bu lezzet, Tampa restoranlarında muhakkak yanına patates püresi eklenerek servis ediliyor. Denemenizi tavsiye ederiz.

3- Siyah Fasulye

Tampa'da ne yenir
Siyah Fasulye..

Siyah fasulye, Tampa’da çoğu yemekte kullanılan lezzetli bakliyatlardan biri. Ülkenin en meşhur yiyeceklerinden biri haline gelen bu lezzetin salataları da oldukça meşhur. Denemenizi tavsiye ederiz.

4- Küba Sandviçi

Tampa'da ne yenir
Küba Sandviçi..

Jambon ve peynir ile hazırlanan Küba sandviçi, şehrin en ünlü atıştırmalıklarından biri. Bir sabah kahvaltısında Tampa’da ne yenir diye düşünüyorsanız hemen bir sandviç dükkanına uğrayın deriz.

Mutlaka denemeniz gereken bu lezzetin tadına bayılacağınızdan eminiz. Çok vakit kaybetmeden ayaküstü bir şeyler atıştırmak isterseniz Küba sandviçini mutlaka deneyin deriz.

5- Lechon

Tampa'da ne yenir
Lechon..

Bizlerin damak tadına pek uymasa da Florida’nın en meşhur yemeklerinden biri de Lechon.Ana vatanı İspanya olan bu lezzet bizdeki ‘’kuzu çevirmenin’’ domuz etiyle yapılan versiyonu. Denemenizi tavsiye ederiz.

6- Bezelyeli Pilav

Tampa'da ne yenir
Bezelyeli Pilav..

Tampa’da ne yenir denince akla gelen yemeklerden biri olan Bezelye Pilavı, oldukça lezzetli bir ana yemek aslında. Afrika kıtasında oldukça ünlü olan bu lezzeti kent restoranlarında da denemeniz mümkün..

7- Tostones

Tampa'da ne yenir
Tostones…

Kızartılmış muz dilimleri olarak tarif edebileceğimiz Tostones, Florida’nın da sevilen lezzetlerinden biri. Yağda kızartılan muz dilimleri bal ile birlikte servis ediliyor ve kentte çok seviliyor. Karayipler, Orta ve Güney Amerika’da sık sık tüketilen bir yiyecek olan kızarmış muzun tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

8- Arroz Con Pollo

Tampa'da ne yenir
Arroz Con Pollo…

Pirinç, tavuk ve çeşitli sebzelerle harmanlanarak yapılan bu lezzetli yemeğin ismi Arroz con pollo, Tampa’da ne yenir sorusuna yanıt veren lezzetlerden biri.

Kentte pek çok restoranda servis edilen bu lezzetli yemeğin en önemli özelliği ise tabanındaki safranlı pilav. Pek çok turist tarafından beğenilen Arroz Con pollo’yu mutlaka deneyin.

9- Taco

Tampa'da ne yenir
Taco..

Meksika yemeği olarak dünyaya adını duyuran Taco, içine sebze ve et eklenen lezzetli bir harçtan yapılıyor. Tampa seyahatiniz sırasında restoranlarda sıklıkla karşılaşacağınız taconun tadına mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

10- Mojito

Tampa'da ne yenir
Mojito….

Tampa restoran ve barlarının popüler içeceği olarak ön plana çıkan Mojito, kentte mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor. Şehirde hemen her mekanda görebileceğiniz bu lezzetli kokteyl, Tampa’nın spesiyal içeceklerinden biri haline gelmiş.

 Tampa Gezilecek Yerler için.. 🙂

Tampa’da ne yenir yazımız ile ilgili fikir ve görüşleriniz için aşağıda yer alan yorumlar butonunu kullanabilir, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.