Sonbaharda Romantik Bir Tatile Hazır Mısınız?

0
1190

Sararmış yapraklar, turuncuyla bezenmiş ağaçlar ve yağmurun huzur veren sesi dendiğinde akıllara ilk gelen mevsimdir, Sonbahar.

Kimileri için ne giyeceğim derdi kimileri içinse nereye gideceğim dedirten bu güzel mevsimde, sizler için romantizmin doruk yaptığı sonbaharın harika yaşandığı şehirleri derledik. Listemizin ilk sırasında;

Prag / Çek Cumhuriyeti

prag
Prag

Efsanelere konu olan mekanları, insanın başını döndüren mimari yapıları ve daha görülecek birçok yeriyle Prag’da zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Normalde de etkileyici bir atmosfere sahip olan şehre birde sonbahar gelince tadından yenmiyor. Sararmış yaprakların üstünde yürüyebileceğiniz caddelerinin yanı sıra; Charles Köprüsü, Vltava Nehri, Prag Kalesi ve Astronomik Saat gibi popüler noktalarını da ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Lugano / İsviçre

Lugano
Lugano

İsviçre’nin güneyinde Lugano Gölü etrafında kurulmuş olan şehir ev sahipliği yaptığı harika manzaralarla bir kartpostalı andırıyor. Birbirinden güzel caddeleri, göl manzarası ve şirin evleriyle romantik bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. İsviçre sonbaharda çok soğuk olur diye düşünmeyin, Lugano yaz aylarını aratmayan havasıyla ince kıyafetlerle gezebileceğiniz ılık bir havaya sahip. Sonbaharda gezilecek yerler listenize Lugano’yu da eklemelisiniz.

Ukanc / Slovenya

ukanc
Ukanc

Slovenya’da Bohinj Gölü kenarında bulunana şehir, Sonbaharda yaprakların dökülmesiyle kendinizi başka bir diyarda hissetmenizi sağlıyor. Bir yandan temiz dağ havası bir yandan sarı ve turuncu yapraklarla çevrili gölün etrafında romantik yürüyüşlere çıkabilir ve Ukanc’de gün batımını seyredebilirsiniz.

Perthshire / İskoçya

Perthshire

İskoçya’nın tarihi zenginlikleriyle bilinen kenti Pertshire, tarihinin yanı sıra, canlılarla iç içe olabileceğiniz doğal ortamıyla da ön plana çıkıyor. Birçoğumuzun filmlerden alışık olduğu çiftlik ortamının gerçeğe dönüştüğü bu şehirde, atlarla seyahat edebilir, midillileri sevebilirsiniz. Sonbaharın farklı bir hava kattığı şehir iç huzurunuzu arttıracak.

Lake Placid / New York

Placid Gölü
Placid Gölü

New York’ta sonbaharın güzelliğini birde Placid Gölü’nde görmelisiniz. Şehrin en temiz havasına sahip olan Placid’de keyifli bir gün geçirebilir, sevgilinizle beraber sonbahar rüzgarları eşliğinde yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Paris / Fransa

Eiffel Tower
Eiffel Tower

Rüzgarların şarkı söyler gibi estiği, Eiffel Kulesi’nden manzaranın bir başka güzel göründüğü sonbaharda, Fransa görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Her mevsimin ayrı güzel olduğu romantizmin ve aşkın şehri Paris’te sonbahar bir başka güzel geçiyor. Her yıl milyonlarca aşığın el ele çıktığı kuleden baktığınızda, turuncu yaprakların kapladığı caddelerin büyüsüne kapılmamak elde değil. Romantizmin başkenti Paris’i birde sonbaharda görün deriz.

Kyoto / Japonya

Kyoto
Kyoto

Pembe Sakura ağaçlarıyla bezenmiş olan Kyoto’ya sonbaharın gelmesiyle beraber şehirdeki tüm Sakura ağaçları farklı bir renge bürünerek adeta kartpostallardaki gibi bir fotoğraf ortaya çıkıyor. Renklere bürünmüş olan şehri ziyaret etmek isterseniz Eylül- Kasım ayları arasını tercih edebilirsiniz.

Londra / İngiltere

londra autumn
Londra

Sonbaharda beyaz kuğuların eşliğinde Hyde Park’ta yürümek güzel olmaz mıydı? Meşe palamutları altında dolaşabileceğiniz caddeleriyle beraber sonbaharda daha da renklenen Londra göz kamaştırıyor. Buckhingam Sarayı,St.James’s ve Green Park gibi birçok yeri gezebileceğiniz şehirde bir bardak sıcak kahve eşliğinde Hyde Park’ı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.