Sintra Yeme İçme Rehberi

Portekiz’in UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan masalsı şehri Sintra, büyülü güzelliklerinin yanı sıra ziyaretçilerini lezzet yüklü bir gezintiye davet ediyor.

Hazırladığımız Sintra yeme içme rehberi ile şehirde muhteşem tatlar deneyebileceğiniz çeşitli mekanları listeledik. Sintra’ya geldiğinizde Portekiz’in en güzel lezzetlerini deneyebileceğiniz pek çok güzel mekanla karşılaşıyorsunuz.  Haydi, daha fazla zaman harcamadan bu güzel şehrin güzel mekanlarını birlikte keşfe çıkalım…

Bu arada unutmadan, eğer Sintra’ya konaklamalı bir gezi planınız varsa Sintra’da nerede kalınır? Otel tavsiyeleri yazımızdan şehirde tercih edebileceğiniz otel önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

1- Sintra Yeme İçme Rehberi

Sintra, Portekiz’in genelinde olduğu gibi tipik Akdeniz lezzetlerini tadabileceğiniz keyifli bir şehir. Fiyat olarak da sizi üzmeyeceğini söyleyebiliriz. Dilerseniz hesabın %10’u kadar bahşiş vererek restoran çalışanlarını memnun edebilirsiniz. Eğer bahşiş vermezseniz kimsenin sizi zorlamayacağınız temin ederiz.

#1 Casa Piriquita

casa piriquita

Şehrin en önemli tatlı duraklarından olan mekan, özellikle travesseiro ismi verilen tatlısıyla meşhur. Şehre geldiğinizde önce buraya uğrayıp muhteşem tatlılarla geziniz için enerji depolamanızı öneriyoruz.

#2 Incomum

incomum

Şef Luis Santos’un önderliğinde modern Portekiz mutfağını temsil eden mekan, ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Tren istasyonuna yakın bir konumda bulunan mekan ziyaretçilerine tam bir lezzet şöleni yaşatıyor.

#3 Nau Palatina

nau palatina

Bu sevimli restoran çok ağır şeyler yemek istemeyenler için oldukça başarılı Portekiz tapaslarıyla biliniyor. Burada birbirinden lezzetli tapasların tadına bakarak geziniz esnasında kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanabilirsiniz.

#4 Tulhas

tulhas

Eski bir depodan dönüştürülen restoran tam olarak keşfedilmesi gereken gizli bir hazine. Deniz ürünleri de olmak üzere geniş bir menüyle müşterilerine hizmet veren mekan fiyat anlamında da verdiği hizmete göre oldukça uygun. Bizce denemeye değer!

#5 Tacho Real

tacho real

Huzurlu bir öğle yemeği molası vermek isterseniz Tacho Real’i deneyebilirsiniz. Fiyat olarak makul olan mekan, klasik Portekiz lezzetlerini tatmak isteyenler için birebir.

#6 Fábrica das Verdadeiras Queijadas da Sapa

Fábrica das Verdadeiras Queijadas da Sapa

Küçük ve şirin bir pastane olan mekan, eşsiz queijadasları ziyaretçilerin midelerinde tatlı bir esinti oluşmasını sağlıyor. Gün sonunda tatlı molası vermek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

#7 Dom Pipas

dom pipas

Otantik bir mekanda lezzetli Portekiz yemekleri yemeği istiyorsanız gitmeniz gereken yerlerden birinin Dom Pipas olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Mekanın sıcak ve butik atmosferinin sizi çok etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

*Sizlerde bildiğiniz Sintra restoranlarını bizlerle paylaşabilir, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.