Sinatra Gezilecek Yerler

Portekiz’in Lizbon şehrine bağlı bir belde olan Sintra, ülkenin sevimli ve doğal güzellikleriyle ön planda olan bir yerleşim yeri olarak karşımıza çıkıyor.

Sintra gezilecek yerler tarihi ve doğal güzelliklerle dolu fantastik bir şehir sizi bekliyor. Eğer Lizbon’un gezilecek yerlerini bitirdiyseniz, Lizbon’a çok yakın bir konumda bulunan Sintra’ya da uğrayarak gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

#1 Sintra Gezilecek Yerler

1. Pena Sarayı

Pena Sarayı

Sintra gezilecek yerler listesinin ilk sırasında bulunan saray, bölgenin en çok ziyaret edilen noktalarının başında geliyor. UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Pena Sarayı, etkileyici mimarisi ve muhteşem manzarası ile ziyaretçilerin kendisini bir masal diyarında hissetmesine olanak tanıyor. Saraya yürüyerek çıkmak yaklaşık 1 saatlik bir tırmanış gerektirdiği için şehir merkezinden kalkan shuttle ile çıkmanız daha mantıklı olacaktır.

2. Quinta da Regaleira

Quinta da Regaleira

17. yüzyılda tüccarların konaklaması için yapılan bu muhteşem yapı, içindeki etkileyici bahçeyle birlikte şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri. Bahçede bulunan kuyu ise buradaki en çok ilgi gören yerlerin başında geliyor.

3. Castle dos Moors

Moors Castle

10. yüzyıldan kalma bu muhteşem kale, 412 metre yükseklikte tepelerin üstünde bulutlar arasında bütün heybetiyle duruyor. Kale özellikle fotoğraf çekmek için muhteşem kareler sunuyor. Kaleye keyifli bir yürüyüşün ardından ulaşabilirsiniz.

4. Monserrate Sarayı

Monserrate Sarayı

Masalsı bir bölge olan Sintra, birbirinden güzel saraylarıyla biliniyor. Bunlardan biri olan Monserrate Sarayı da şehirde görülmesi gereken saraylardan biri. Sarayda, geçmişte zengin tüccarların kaldığı ifade edilmektedir. Sintra’ya geldiğinizde dilerseniz Sintra Ulusal Sarayı’nı da listenize dahil edebilirsiniz.

5. Convento dos Capuchos

Convento dos Capuchos

Ormanın derinliklerinde gizli kalmış bu manastır adeta ağaçlar tarafından kuşatılmış durumda. Kendinizi Alice Harikalar Diyarı’nda gibi hissetmek için bu manastırı Sintra gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz. Ancak manastıra otobüs bağlantısı olmadığı için yaklaşık 40€ gibi bir taksi ücretini gözden çıkarmanız gerekiyor.

6. Artes de Sintra Müzesi

Artes de Sintra Müzesi

2014 yılında Arte Moderna Müzesi’nin yerinde faaliyete başlayan müzede büyük çoğunluğu yerel eserlerden oluşan pek çok sanat eserini inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Müzede sürekli sergilenen eserlerin yanı sıra geçici sergiler de ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmektedir.

*Bu masalsı şehir sizin de ilginizi çektiyse hemen Lizbon uçuş seçenekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Lizbon’a geldikten sonra 45 dakikalık bir tren yolculuğu ile bu büyülü bölgeyi gezmeye başlayabilirsiniz.

Sintra gezilecek yerlere ek önerilerinizi aşağıda  yer alan yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.