sintra

Portekiz’in hayal dünyasına en çok hitap eden bölgelerden biri olan Sintra, Lizbon’a yakınlığı nedeniyle pek çok kişinin ziyaret ettiği bir kasaba.

Sintra’daki gezilecek yerler sayesinde kasabada rüya gibi bir gün geçirme şansın yakalıyorsunuz. Kasabaya karanlık çöktükten sonra ise çok hareketli bir Sintra’nın sizi beklediğini söylemeyiz ancak gene de akşam dışarıda vakit geçirmek isteyenler için Sintra gece hayatı hakkında bazı bilgileri ve mekan önerilerini sizinle paylaşmak istedik.

1- Sintra Gece Hayatı

Sintra, masalsı bir şehir olmasıyla pek çok ziyaretçiyi kendisine hayran bırakan bir şehir olmasına rağmen bu etkileyiciliğini ne yazık ki gece hayatında gösteremiyor.

Sintra gece hayatı, Portekiz’in diğer pek çok şehrine göre oldukça sakin ve yavaş geçmektedir. İnsanlar bu şehirde akşamlarını ağır yenen bir akşam yemeğinin ardından usulca içilen şaraplar eşliğinde geçirmektedir. Bu nedenle bir geziden mükemmel bir gece hayatı bekliyorsanız Sintra sizin için pek uygun bir tercih olmayabilir. Buna rağmen Sintra’da geçirdiğiniz mükemmel bir günün akşamında bir şeyler için arkadaşlarınızla sohbet etmek isterseniz şehirde güzel mekanların olduğunu da belirtelim.

#1 Adega das Caves

Adega das Caves

Şehrin önemli barlarından olan mekanda, hem yerli hem de yabancı pek çok ziyaretçiyle beraber içkinizi içip tanışabilir ve keyifli sohbetler edebilirsiniz. Özellikle Portekiz şaraplarını denemek için burayı tercih etmenizde fayda var.

#2 Saloon Cintra

Saloon Cintra

Tren istasyonuna yakın bir konumda bulunan bar belki de şehirde gidebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri. Başarılı dizaynı ve hoş atmosferi ile burada gününüzü güzel bir içkiyle bitirmek size çok iyi gelecek.

#3 Fonte de Pipa

Fonte de Pipa

Dekorasyon olarak Portekiz mimarisinden önemli izler taşıyan mekanda sıcak veya soğuk çeşitli içecek seçeneklerini değerlendirerek hoş zamanlar geçirmeye ne dersiniz? Kulağa hoş geliyor değil mi?

#4 Estrada Velha

Estrada Velha

Ziyaretçilerin özellikle servis kalitesini ve atmosferini beğendiği mekan, hem yemek yemek için hem de bir şeyler içmek için şehirde tercih edebileceğiniz keyifli yerlerden biri. Araştırmalarımıza göre mekanın fiyatları da hizmetine ve kalitesine göre uygun 😉

#5 Taverna dos Trovadores

Taverna dos Trovadores

Eğer canlı müzik eşliğinde Akdeniz mutfağının lezzetli tatlarını denemek isterseniz listenize bu restoranı da ekleyebilirsiniz.

Sintra gece eğlence mekanlarına ek önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.