Sao Pedro Pazarı

Tarih açısından zengin bir bölge olan Sintra, Portekiz’in turizm potansiyeli anlamında önemli noktalarının başında geliyor.

Sintra’ya geldiğinizde evinize ve sevdiklerinize götürebileceğiniz pek çok uygun fiyatlı hediyelik eşyanın sizi beklediğini söyleyebiliriz. Tabi bu eşyalara ulaşmak için biraz araştırma yapmak ve çaba göstermek gerektiğini de belirtmek gerek. Hazırladığımız Sintra alışveriş rehberi ile şehrin alışveriş olanakları hakkında bazı detayları sizinle paylaşmak istedik.

1- Sintra Alışveriş Rehberi

Sintra’nın tarihi sokaklarında butik dükkanlardan alışveriş yapmak gezinizin en zevkli yönlerinden biri olabilir. Şehrin folklorik sokaklarında bulunan pek çok dükkan aile işletmesi olduğundan alışverişinizin tadı çok daha başka olacaktır.

Dilerseniz kentteki düzenli olarak kurulan yerel pazarları ziyaret ederek yerli halk gibi alışveriş yapabilir ya da şehirde bulunan iki alışveriş merkezinden birini tercih ederek standart bir alışverişi de tercih edebilirsiniz.

Sintra’da özellikle dantel ürünler, havlu ve seramik biblolar hediyelik olarak en fazla tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Şişe mantarından yapılmış hediyelikler de oldukça popülerdir. Bu ürünleri ilk gördüğünüz yerden almak yerine biraz saha araştırması yaparak daha uygun fiyatlara alabilir ve bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

#1 Almoçageme Market

Almoçageme Market

Hafta sonu kurulan bu pazarda özellikle bölgesel yiyecekleri alarak bunların tadına bakma şansını yakalayabiliyorsunuz.

#2 Sao Pedro Pazarı

Sao Pedro Pazarı

Tarihi çok eski olan bu pazar her ayın 2. ve 4. pazar günü kurulmaktadır. Belediye tarafından da kontrol edilen pazardaki satılan ürünlerin kalitesi de bu nedenle oldukça iyi durumda.

#3 Forum Sintra

Forum Sintra

Her gün saat 23.00’a kadar ziyaret edilen alışveriş merkezinde 189 mağaza, restoranlar ve sinema salonu hizmet vermektedir. Alışveriş merkezinde özellikle dünyaca ünlü markaların mağazaları hizmet vermektedir.

#4 Beloura Alışveriş Merkezi

Beloura Alışveriş Merkezi

Daha çok butik mağazaların ve restoranların bulunduğu alışveriş merkezinde toplamda 72 mağaza, restoran ve sinema salonu bulunmaktadır. Alışveriş merkezini 22.00’a kadar ziyaret etmeniz mümkün.

#5 Sintra’nın Tarih Kokan Sokakları

Sintra'nın Tarih Kokan Sokakları

Sintra’nın sokaklarında dolaşırken pek çok butik mağaza da özellikle hediyelik eşya için biçilmiş kaftan. Burada uygun fiyatlara çok güzel hediyelik eşyalar bulabilir ve tatiliniz için unutulmaz hatıralar alma şansını yakalayabilirsiniz.

Lizbon alışveriş rehberi hakkında görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.