Schengen Vizesine Bireysel Nasıl Başvurulur?

0
614

Avrupa ülkelerinde seyahat etmek en çok ihtiyaç duyacağınız belge Schengen vizesi olacaktır. Acenteler bu hizmeti verse de ekonomik olmadığı için çoğu kişi tedirginlik yaşar.

Schengen vizesi başvurusunu kendi başınıza da yapabilirsiniz. Zaten tamamlanması gereken tek şey belgeler olacaktır. Yani anlayacağınız bir acenteye verdiğinizde sadece işin zahmetinden kurtulursunuz, geriye kalan işlem ve prosedürler aynıdır. Kendiniz başvuruda bulunacaksanız ve yorulmayı da göze alıyorsanız, Schengen vizesine bireysel nasıl başvurulur? Yazısını okumaya koyulun…

Schengen vizesi bireysel nasıl başvurulur

Paris, Berlin, Roma, Barcelona, Amsterdam gibi toplam 26 Avrupa ülkesinde seyahat etmek için ihtiyaç duyulan Schengen Vizesi, son zamanlarda bir sektör haline geldi neredeyse. Tur acenteleri bu hizmeti ek ücret karşılığında veriyorlar. Başvuruda bulunurken istenen evraklar aynıdır. Yani; uçak bileti (gidiş-dönüşlü), otel rezervasyon belgeniz ve gerekli harç… bu üç belgeyi tamamladı iseniz geride sadece resmi prosedürler kalıyor. Bunlar da emin olun ki abartıldığı kadar zor değil.

Schengen Vizesi

Schengen vizesi başvurusunda bulunanlara İngilizce ve Türkçe forumlar sunulur. İngilizce olduğuna bakmayın. Zaten aşina olduğunuz kelimelerdir. Çok zorlanırsanız, Google’nin çeviri özelliğini kullanarak da basit bir şekilde forumu doldurabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra yapmanız gereken online vize randevusu almak olacaktır.

Schengen Vizesi

Online vize randevusu nasıl alınır?

Teknoloji dünyasında yaşamamız, her anlamda işlerimizin kolaylaşmasında büyük bir yardımcı olarak hayatımızı kolaylaştırıyor. Vize işlemlerinde de kendini gösteren online hizmetler sayesinde, vize işlemlerini tamamlamak çok daha kolay. Yani eskisi gibi konsolosluklarda sıraya girmek gibi bir derdiniz yok. Sadece yapmanız gereken evinizden veya ofisinizden idata.com.tr/tr, www.vfsglobal.com/ veya www.kosmosvize.com.tr/page/84/Anasayfa.html site adreslerinden başvurunuzu yapmak olacaktır. Bu üç farklı özel acente değil, sadece konsoloslukların yükünü hafifleten yerlerdir.

Schengen Vizesi

Avrupa’nın görülmeye değer ülkelerinde seyahat ederken herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve dilediğiniz gibi ülkelerin renkli hayatını, değişik kültürlerini yerinde tanıma imkanı tanıyabilirsiniz. Tabi ki Avrupa’ya gidiş amacınız tatil ise. Bir de iş seyahati için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Burada istenen evraklar daha farklıdır.

Bazı şeyleri gözümüzde çok büyütmekten başka bir şey yapmayız. Oysa Schengen vizesi de gözde çok büyütülmesine rağmen yukarıda anlattığımız kadar kolaydı.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.