Amerika’nın Avrupa kokan şehirlerinden biri olan San Francisco, civarındaki muhteşem güzelliklerle de ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanıyor.

Şehrin görülmesi gereken yerlerini San Francisco gezilecek yerler yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Ancak San Francisco sadece bunlarla sınırlı değil. Şehrin etrafında da görülmesi gereken bir yer bulunuyor. Hazırlamış olduğumuz San Francisco civarında gezilecek yerler listemizde şehrin biraz dışına çıkarak keşfedebileceğiniz muhteşem yerleri

San Francisco Civarında Gezilecek Yerler

1. Sausalito

Sausalito

Golden Gate Köprüsü‘nden hemen sonra bütün güzelliği ve sakinliğiyle sizi selamlayan Sausalito, sakinliği ve huzur verici ortamıyla sizi kendisine çekiyor. San Francisco’nun sayfiye mekanlarından biri olan bu güzel kasaba, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından sıkılanlar için tam bir sığınak görevi üstleniyor. Kasabaya geldiğinizde kendinizi İstanbul‘un sevimli sahil semtlerinden birindeymiş gibi hissediyorsunuz.

2. Muir Woods Milli Parkı

Muir Woods Milli Parkı

San Francisco’nun 19 km. kuzeyinde kalan Muir Wood Milli Parkı, dünyanın en uzun ağaçları olarak kabul edilen redwood ile oldukça ilgi çekici bir hal almış. Bölgedeki mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunan Muir Woods’a geldiğinizde ormanlık alanın büyük bir bölümünü yürüyerek geçmeniz gerektiği için kondisyonlu olmanızda fayda var. Bu arada milli parkın olduğu bölgede ciddi otopark sorunu olduğunu da hatırlatalım.

3. Napa Vadisi

Napa Valley

Muhteşem güzelliği ile windows işletim sisteminin önceki sürümlerinde kendisine yer bulan Napa Vadisi, etkileyici üzüm bağları ve lezzetli şaraplarıyla biliniyor. Hatta bu nedenledir ki bölge “şarap vadisi” olarak da anılmaktadır.

4. Pacific Coast Highway

Pacific Coast Highway

Sadece Amerika’daki değil bütün dünyadaki en güzel manzaralara sahip yollardan biri olan Pacific Coast Highway, ziyaretçilerine etkileyici güzellikler ve manzaralar keşfetme fırsatı sunuyor. Eğer vaktiniz varsa araç kiralayarak bu güzel yolda birkaç günlük yolculuğa çıkabilir, hem muhteşem manzaraların tadını çıkarabilir hem de yol üzerindeki birbirinden güzel kasabaları ziyaret edebilirsiniz.

5. Big Sur

Big Sur

Okyanus kenarından takip edeceğiniz virajlı yollar  etrafındaki doğa harikası manzaralarla bütünleşince ortaya tadına doyum olmayan anlar çıkıyor. Hele bir de Bixby Creek Köprüsü‘nün inanılmaz manzarası ortaya çıkınca Big Sur sizin için muhteşem bir yolculuk deneyimine dönüşüyor.

6. Carmel By The Sea

Carmel By The Sea

Yüksek binaların giriş izni alamadığı fairytale cottage ismi verilen evleriyle meşhur olan Carmel By The Sea, dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sokak lambasının olmadığı bölgede hava karardıktan sonra çıkan yıldızları seyretmek ise muhteşem bir duygu.

San Francisco’yu keşfe çıkmak için birçok sebep bulunuyor. Siz de hemen en ucuz uçak bileti fiyatları için biletbayi.com‘a girin, biletinizi alın ve seyahatinizi planlayın.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.