Samanyolu Manzaralı Bir Tatil İçin: Laz Koyu

0
2614
Laz Koyu'nda keyifli bir kampa ne dersiniz?

Ege’nin kuzey sırtlarında muhteşem bir güzelliğe sahip olan ve ülkemizin en büyük adası olan Gökçeada, ziyaretçilere keyifli bir tatil için bütün güzelliğini sunuyor.

Birçok koya sahip olan adanın en güzel koyu olan Laz Koyu’nda keyifli bir kamp deneyimi yaşamak ve muhteşem buz gibi suyun tadını çıkarmak isteyen tatilciler için büyük bir şans. Laz Koyu, adanın en gözde noktalarından biri konumunda. Zamanında bu koyun çevresinde çok fazla Karadenizli yaşadığı için koya bu ismin verildiği rivayet edilmektedir.

Gökçeada'nın en güzel noktalarından Laz Koyu
Gökçeada’nın en güzel noktalarından Laz Koyu

Gökçeada’nın güney tarafına düşen koy, yaklaşık 1 km uzunluğunda tertemiz ve muhteşem suyuyla sizi karşılıyor. Güneyde olması sayesinde bölgedeki meşhur kuzey rüzgarları bu koyda hissedilmiyor. Bu da tatilcilerin keyifli bir tatil geçirmesinde etkili oluyor. Denizde 4-5 metre ilerledikten sonra derinleşmeye başladığı için çocukların tek başına denize girmesi biraz sakıncalı olabilir. Koyun çevresinde pek fazla ağaç göremiyorsunuz.

Berrak denizi ve altın sarısı kumlarıyla Laz Koyu
Berrak denizi ve altın sarısı kumlarıyla Laz Koyu

Laz Koyu’na geldiğinizde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz küçük bir işletmenin olduğunu görüyorsunuz. İşletmeden şezlong ve şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Civarda güneşten korunabileceğiniz bir yer olmadığı için buna biraz da mecbur olduğunuzu söylemeliyiz. Büfeden içecek ve yiyecek ihtiyaçlarının yanı sıra ücretini ödeyerek duş ve tuvalet hizmeti de alabiliyorsunuz.

Laz Koyu'nda keyifli bir kampa ne dersiniz?
Laz Koyu’nda keyifli bir kampa ne dersiniz?

Koyun çevresi kamp kurmak ve çadır içinde farklı bir gece geçirmek isteyenler için de güzel bir fırsat. Akşamları sakin ve sessiz olan sahilin kenarında şehrin ışıklarını seyrederken sevdiklerinizle birlikte yapacağınız keyifli bir sohbet size çok iyi gelecek.

Laz Koyu’na Nasıl Gidilir?

Laz Koyu için öncelikle Çanakkale uçak bileti almanız gerekiyor. Çanakkale Havaalanı‘na geldikten sonra feribotlarla yaklaşık 2 saatlik bir deniz yolculuğu sonucunda Gökçeada’ya ulaşmış oluyorsunuz. Gökçeada’ya geldikten sonra dilerseniz taksi tutarak ya da araç kiralayarak yarım saatlik bir kara yolculuğu ile adanın en güzel yerlerinden biri olan Laz Koyu’na ulaşmış oluyorsunuz.

Laz Koyu’nun size deniz, kum ve güneş üçlüsünün olduğu bir tatilde yaşayabileceğiniz her türlü güzelliği yaşatacağından emin olabilirsiniz. Tatil dönüşü bir sonraki sene Laz Koyu’na tekrar gelme planları yaparken beraberinizde hangi arkadaşlarınızı da getireceğinizi şimdiden düşünmeye başlasanız iyi edersiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.