Ana sayfa » Ulkeler » Avrupa » Portekiz » Porto » Hayranlık Duyacağınız Porto’nun 10 Gizli Bahçesi

Hayranlık Duyacağınız Porto’nun 10 Gizli Bahçesi

0
1062

Porto’ya geldiğinizde gözlerini bahçe ararsa sadece parklara gitmeniz yetmez. Burada her an bir binanın aslında bir bahçeye açıldığına tanıklık edebilirsiniz.

Porto’da ilk bakışta göremeyeceğiniz ancak dikkatli bir araştırma sonucu karşılaşabileceğiniz adeta cennetten bir köşe olan çok özel bahçeli mekanlara rastlayabilirsiniz. Sizin için bu mekanlardan 10 tanesini listeledik.

Porto’da güzel bir yemek deneyimi yaşamak isterseniz Porto yeme içme rehberi içindeki mekan önerilerimize de göz atabilirsiniz.

#1 Porto’nun 10 Gizli Bahçesi

1. O Pretinho do Japão

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
O Pretinho do Japão

Çitlerin üzerindeki graffiti desenleriyle hoş bir sanat dokunuşuyla renklenmiş bu sevimli mekan gurmeler için sunduğu hoş sürprizlerle keyifli sohbetler etme imkanı sunuyor.

2. Noémia da Costa Pinto

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Noémia da Costa Pinto

2016 yılında bir misafirhane olarak hizmet vermeye başlayan mekan, retro tarzda dekore edilmiş hoş cafesiyle de ziyaretçilerine keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor.

3. Rota do Chá

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Rota do Chá

Birbirinden güzel çaylar içebileceğiniz mekan özellikle akşam saatlerinde ışıklandırılarak çok özel bir yere dönüşüyor. Eğer akşam saatlerinde gidemezseniz güzel bir öğle yemeği için de burayı tercih edebilirsiniz.

4. Quintal Bioshop

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Quintal Bioshop

İlgili personeliyle kendinizi çok rahat hissettiren mekanın bahçesinde sürekli olarak birkaç tane kedi bulabilirsiniz. Eğer kedilerle aranız iyiyse burada çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Mekanın menüsü ise oldukça tatminkar.

5. Terraplana

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Terraplana

Porto’nun lezzetli biralarıyla güzel bir yemek yemek isterseniz Terraplana, sizin için en ideal seçimlerden biri olabilir. Mekan dekoru ve atmosferiyle de ziyaret edilmeyi hak ediyor.

6. Portarossa

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Portarossa

Fiyatların ortalama olduğu, atmosferin başarılı olduğu mekan güzel bir yemek için güzel bir seçenek. Yalnız masalar birbirine çok yakın olduğundan samimi ortamlardan hoşlanmayanlara bu mekanda kendisini rahatsız hissedebilir.

7. Casinha Boutique Café

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Casinha Boutique Café

Dar bir koridorun ardından huzur veren bir bahçeye açılan mekanda özellikle yaz aylarında lezzetli bir dondurma ile serinlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

8. Em Carne Viva

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Em Carne Viva

Romantik arka bahçesiyle bir şeyler atıştırmak ve içmek için şehrin en özel bahçelerinden birinin bu mekanda bulunduğunu söyleyebiliriz.

9. Maria Bôla

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Maria Bôla

Özel retro fayanslarıyla hoş bir havası bulunan mekan merdivenle inilen arka bahçesinde size huzurun tanımını yeniden yapma fırsatı sunuyor.

10. Letraria Craft Beer Garden Porto

Porto'nun 10 Gizli Bahçesi
Letraria Craft Beer Garden Porto

Eğer birayla aranız iyiyse ve kapalı mekanlar sizi rahatsız ediyorsa bu mekanın açık alanında içeceğiniz biranın lezzeti belki de tatilinizin en güzel hatıraları olabilir.

 Porto’nun gizli bahçelerine ek önerilerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.