Paşa Çorba Salonu, Ayvalık

0
694

Birçok kültüre ev sahipliği yapan Ege sahilleri bu kültürlerin de etkisiyle oldukça zengin bir mutfağa sahip olmayı başarmıştır. Ege’nin en keyifli tatil yerlerinden biri olan Ayvalık da zengin mutfak kültürüyle gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Ayvalık’a gelenlerin sıklıkla tercih ettiği mekanlardan biri olan Paşa Çorba Salonu da bu lezzetlerin tadılabileceği en güzel yerlerin başında geliyor.

Paşa Çorba Salonu

Paşa Çorba Salonu

13 yıl boyunca kafeterya olarak işlettiği dükkanını lokantaya çeviren Bosnalı İzzet Durko, bundan hiç pişmanlık duymamış. 2004 yılında Bir arkadaşının kendisine gelerek bir lokantacının işlerini büyütmek istediğini ve kendisinin mekanının bu iş için çok uygun olduğunu söyleyince İzzet Durko tereddüt etmeden teklifi kabul eder. Müstakbel ortağından olumlu bir izlenim edinince kolları sıvarlar ve işkembe, damar, çorba, beyin tuzlama, mercimek ve tavuk çorba ile işe koyulurlar.

Müşterilerinden çok güzel geribildirimler alan ikili daha sonra menüye yemek çeşitlerini de eklemeye başlar ve günden güne menü daha zenginleşerek bu günlere gelir. Her ne kadar ismi çorba salonu olarak kalsa da bu sevimli esnaf lokantasında her türlü zeytinyağı yemekleri ve birçok tatlı türünü de denemek mümkün.

Paşa Çorba Salonu zengin menüsüyle müşterilerine yöresel yemekleri tatma imkanı sunuyor

Yemeklerini günlük taze ürünlerle yaptıklarını belirten işletme sahibi, misafirlerinin birçok yöresel yemeği burada tadabileceğini de ekliyor. Lokantada hem Yunan aşçı hem de Boşnak bir aşçı bulunduğu için menüde çok farklı lezzetlerin olduğunu belirten işletme sahibi, bunun işletmeye büyük bir artı kattığını belirtiyor.

Paşa Çorba Salonu özellikle zeytinyağlı kabak çiçeği dolması ile çok meşhur

Temizliğe ve samimiyete çok önem verilen mekanda fiyatların büyük şehirlerle kıyaslandığında oldukça ucuz olması da burada yemek yemeği çok cazip kılıyor. Öğlen saatlerinde 12.00 civarında açılan işletmede sadece öğle yemeği çıkıyor ve akşam olmadan bütün yemekler tükeniyor. Bu nedenle eğer sadece karnınızı doyurmaktan ziyade farklı lezzetleri tatmak istiyorsanız mekana erken saatlerde uğramanızı öneriyoruz.

Paşa Çorba Salonu’na Nasıl Gidilir?

Paşa Çorba Salonu hemen Talatpaşa Caddesi’nde çarşı içinde bulunuyor. Oldukça bilinen bir yer olduğu için bulmanız pek zor olmayacaktır. Gene de bulmakta zorlanırım diyorsanız haritadan yol tarifine bakabilirsiniz. Ayvalık’a gitmek için ise Ayvalık’a nasıl gidilir yazımızı incelemenizi öneririz.

Telefon: 0 (266) 312 5018

Web Sitesi: www.ayvalikpasacorba.com

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.