Parc Zoologic

Parc de la Cuitadella içinde 13 hektarlık bir alanda bulunan Parc Zoologic, 400’den fazla hayvan türünden 7 bin civarında hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Hayvanat bahçesi yılda 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Kuruluşu 1892 yılına dayanan hayvanat bahçesi, hayvanların demir kafesler yerine daha doğal bir ortamda yaşamasına olanak tanımasını amaçlamaktadır. Bu da ziyaretçilerin daha mutlu ortamlarda yaşayan hayvanlar görmesi anlamına gelmektedir. Dünyanın en modern hayvanat bahçelerinden biri olarak kabul edilen Park Zoologic içinde memelilerden sürüngenlere kadar çok çeşitli türlerden hayvanlar yaşamaktadır.

Barselona Hayvanat Bahcesi

Hayvanat bahçesinde türü tehlike altında olan hayvanların korunması amaçlanmaktadır. Bu nedenle yürütülen çalışmalarla bu türlerin çoğaltılması ve insanların bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Hayvanat bahçesinde bulunan birçok hayvan da zaten dünyada nadiren bulunan türlerdendir. Burada ziyaretçiler aynı zamanda hayvanat bahçelerinde pek görmeye alışkın olmadığımız yunusları da görme şansına sahip olmaktadır.

1966 yılından öldüğü 2003 yılına kadar burada yaşayan bilinen tek albino gorili “Floquet de Neu” hayvanat bahçesinin en önemli sembollerinden biri olmuştur.

Albino goril Floquet de Neu

Parc Zoologic Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Hayvanat bahçesi Parc de la Cuitadella içinde bulunmaktadır.
  • Ulaşım: Eğer parka metro ile gitmeyi düşünüyorsanız L1 veya L4 hattını kullanabilirsiniz. Arc de Triomf veya Barseloneta duraklarından birinde indiğiniz takdirde kolay bir şekilde parka ulaşabilirsiniz. Parka Barselona hop on hop off otobüsleri veya belediye otobüsleri ile de ulaşmanız mümkün olmaktadır. Eğer otobüsle gelmek isterseniz D20, H14, H16, V21, V27 no’lu otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.
  • Ziyaret Saatleri: Hayvanat bahçesi 10:00-17:30 saatleri arasında yılın 365 günü ziyaret edilebilmektedir. Ziyaret saatleri değişkenlik gösterebildiği için planınızı yaparken hayvanat bahçesinin sitesini ziyaret etmenizde fayda var.
  • Giriş Ücreti: Yetişkinler için 21,40€, 3-12 yaş arası 12,95€, engelli ziyaretçiler için 5,65€ ve 65 yaş üstündekiler için 10,50€ giriş ücreti alınmaktadır. Barcelona Card sahibi olanlar hayvanat bahçesine %20 indirimli bir şekilde giriş yapabilmektedir.

Özellikle çocukla Barselona gezisi yapan ziyaretçiler için çok keyifli bir rota olan Parc Zoologic’i mutlaka Barselona gezilecek yerler listenize dahil etmenizi öneriyoruz. Eğer siz de bu güzel hayvanat bahçesini ziyaret etmek isterseniz Barselona uçak biletinizi aldığınız gibi çantanızı hazırlamaya başlayabilirsiniz 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.