Nagoya Gezilecek Yerler Listesi

Japonya’nın nüfus bakımından en kalabalık dördüncü şehri Nagoya, Büyük Okyanus’un kıyısındaki Honşu Adası’nda yer alan bir liman kentidir.

Otomotiv sanayii ile adını duyuran kentte, eğitim de üzerinde titizlikle durulan bir alandır. Nüfusu üç milyona yaklaşan Nagoya, aynı zamanda turistik anlamda da ziyaret edilen şehirler arasında..  Sözü fazla uzatmadan Nagoya’da gezilecek yerler yazımıza başlayalım.

Listenin ilk sırasında;

Nagoya Botanik ve Hayvanat Bahçesi ( Higashiyama Sky Tower )

Nagoya Botanik ve Hayvanat Bahçesi

Şehrin en uzun yapılarından biri olan Higashiyama Sky Tower’da yer alan botanik bahçe ve hayvanat bahçesi, şehrin en turistik noktalarından biri.. Pek çok eğlencenin sizleri beklediği kulenin hayvanat bahçesi özelliğinin yanı sıra şehrin en güzel manzaralarına şahit olacağınız, bir gözlem noktasına sahip olması da en ilgi çekici yönlerinden biri.

Mutlaka ziyaret edin! 🙂

Nagoya Sanat ve Kültür Müzesi

Nagoya Sanat ve Kültür Merkezi

Nagoya Sanat ve Kültür Müzesi, bir müzeden daha çok şey ifade ediyor ziyaretçilerine.. Şehirde güzel bir yürüyüş ve dinlenme için bol yeşillik bulunduran parkı, turistlerin en az müze kadar dikkatini çeken alanlardan biri. Şehrin tarihi eserlerinin sergilendiği küçük ve sevimli sergi salonuna hayran kalacak, müzeyi gezdikten sonra harika bahçede küçük bir çay molası verebileceksiniz.

En güzel yanı da bu müzenin.. Hem bilgileniyor hem dinleniyor hem de küçük bir çay molası verebiliyorsunuz. 🙂

Nagoya Akvaryum – Port of Nagoya Public Aquarium

NagoPort of Nagoya Public Aquarium

Nagoya’nın limanında yer alan bu akvaryum, sizlere deniz hayvanları ile iç içe olacağınız bir gün vaat ediyor. Her gün 30 dakikalık yunus gösterilerinin yapıldığı akvaryumu ailecek ziyaret edebilir, eğlence dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma, koltuğunuzu en ön sıralardan almamanız da fayda var. Nedeni ise gösteri başladıktan sonra bu sıralar, balinalar tarafından bir hayli ıslatılıyor. 🙂

Nagoya Kalesi

Nagoya Kalesi

Nagoya’nın Japon geleneklerinden uzak bir yaşam biçimi ve mimarisi var. Şehirde Japonya’ya da olduğunuzu hissettiren tek yer, Nagoya Kalesi diyebiliriz. İhtişamlı mimarisi ,tarihi ve kültürel anlamda önemli koleksiyonlarıyla şehrin en önemli gezi noktası olarak tanımlayabileceğimiz kalede, zaman zaman Ninja ve Samuray gösterileri de yapılıyor. Şanslıysanız bu gösterilerden birine denk gelebilirsiniz. 🙂

Görenlerin büyüleyici olarak tanımladığı Nagoya Kalesi, Japonya seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Nagoya Bilim Müzesi

Nagoya Bilim Müzesi

1986 yılında kurulan Elektrik Müzesi, Nagoya’da elektriğin ilk kullanıldığı yıllardan günümüze tüm değişimleri ziyaretçilerin bilgisine sunuyor. 10 katlı müzenin üst katlarında bir konser salonu ve oditoryum da yer alıyor.

Aynı zamanda büyük müze binası içinde, çocuklar için taşınabilir oyuncakların nasıl kurulacağının öğretildiği sınıflarda mevcut. 🙂

Japonya’nın Nagoya kentinde daha çok gezilecek yer olduğunu biliyorsanız; aşağıda yer alan yorumlar butonundan bildiklerinizi bizlerle paylaşın, Biletbayi editörler ekibine katkıda bulunun. 🙂

*Japonya’nın Diğer Şehirleri için..

Yazı ile ilgili fikir ve görüşleriniz için aşağıda yer alan yorumlar butonunu kullanabilir, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin