Her ne kadar Mısır deyince zihinlerde eğlenceden uzak ve içine kapalı bir ülke gelse de gidip görünce aslında hiç de öyle bir yer olmadığını ve eğlence hayatının da hayli üst noktalarda yaşandığını anlıyorsunuz.

Eğer Şarm El Şeyh’te günün her saati dinamik, özellikle gece hayatı konusunda çok canlı bir yer arıyorsanız gideceğiniz yer Naama Bay olacaktır. Civarda bulunan sayısız cafe ve bar ile bitmeyen bir geceye adım atabilirsiniz. Bölgede trafiğe kapatılmış bulunan caddeler gelen turistlerin çok rahat bir şekilde hareket etmesine ve eğlencenin tadını çıkarmasına olanak tanıyor.

Naama Bay'da oldukça hareketli bir gece yaşamına tanıklık ediyorsunuz
Naama Bay’da oldukça hareketli bir gece yaşamına tanıklık ediyorsunuz

Naama Bay’da sahil şeridinde ve caddelerde birçok lüks otel ve restoran bulma imkanına sahipsiniz; ancak buradaki fiyatların sizi şaşırtacak kadar pahalı olabileceğiniz belirtmemiz gerek. Eğer bütçeniz sınırlıysa bu konuda stratejik davranmanız faydalı olacaktır. Civarda Mc Donalds, Hard Rock Cafe, Pizza Hut gibi bilindik mekanları bulmanız mümkün. Yemek ihtiyacınız için bu tarz yerleri tercih etmeniz kazık yeme ihtimalinizi azaltacaktır. Bunun yanında civarda uygun fiyata karnınızı doyurabileceğiniz kebapçılar ve sandviç yapan yerler bulmanız da mümkün.

Naama Bay'da çok tanıdık mekanlara denk gelebiliyosunuz
Naama Bay’da çok tanıdık mekanlara denk gelebiliyosunuz

Naama Bay gecelerinin mistik ve vazgeçilmez ögelerinin başında nargile geliyor. Caddede yürürken sizi kendi mekanına çekmeye çalışan birçok nargile temalı cefa görmeniz mümkün. Dünya’da en güzel nargilelerin bu ülkede içildiğini belirtmemiz gerek. Bu nedenle Ortadoğu gezinizde mutlaka nargile deneyimini yaşamalısınız.

Naama Bay'da Dünya'nın en güzel nargilelerini içebiliyorsunuz
Naama Bay’da Dünya’nın en güzel nargilelerini içebiliyorsunuz

Dansöz de bölgedeki gece hayatının en önemli unsurlarından birisi. Dansözlerin gösteri yaptığı birçok mekan bulunuyor ve dileyen müşteriler sahnede dansözle birlikte dans edebiliyor. Tennure dansı ise bölgenin önemli ritüellerinden birisi. Sema gösterilerinde kullanılan kıyafete benzer bir etekle yapılan dans turistler tarafından oldukça yoğun ilgi görüyor.

Mısır'ın Geleneksel Dansı Tennure büyük ilgi görüyor
Mısır’ın Geleneksel Dansı Tennure büyük ilgi görüyor

Mısır içinde çok fazla sürprizi bir arada bulunduran bir ülke. Çok durağan bir yaşamın olduğu düşünülen bu ülkede gerçekten çok renkli bir gece hayatı hakim. Siz de biletbayi uçak bileti ile bu sıra dışı ülkenin başta Naama Bay olmak üzere gece hayatının yaşandığı yerlerini görme şansını yakalayabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.