Muhteşem Fotoğraflarla Eskişehir

0
1217
Eskişehir

Ülkemizin örnek şehirlerinden biri olarak gösterilen ve en yaşanılası şehirlerin başında gelen Eskişehir, muhteşem güzelliğiyle kendisine yapılan bütün iltifatları sonuna kadar hak ettiğini bizlere kanıtlıyor.

Son yıllarda bilhassa başarılı bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmesi ve şehrin doğru noktalarına doğru yatırımların yapılması sayesinde tam bir turizm ve kültür şehri haline gelen Eskişehir, her geçen gün artan turizm potansiyeliyle birlikte çok daha fazla turisti ağırlamaya başladı.

Fotoğraflarla Eskişehir

1.Bütün güzelliğiyle Porsuk Çayı

Porsuk Çayı

Sihirli dokunuşlarla şehrin en güzel noktası konumuna gelen Porsuk Çayı, akşam saatlerinde çevredeki mekanlardan ve evlerden yansıyan ışıklarla çok büyülü bir atmosfere bürünüyor.

2.Doktorlar Caddesi

Doktorlar Caddesi

Gündüz şehrin en hareketli noktalarından biri olan Doktorlar Caddesi akşam saatlerinde adeta dinlenmeye çekiliyor ve huzur dolu bir görünüme bürünüyor.

3.Kış ayında bir başka güzel

Eskişehir’de Kış

Belki de kış mevsiminin en çok yakıştığı şehirlerden biridir Eskişehir. Eskişehir’in bu güzelliğini görmek için şehre bir de kış mevsiminde karlı bir havada gelmelisiniz.

4.Porsuk Çayı’ndaki kafelerde sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmek

Porsuk Çayı Cafeleri

Şehrin eğlence anlamında kalbi sayılacak Porsuk Çayı’nın etrafında birbirinden farklı ve eğlenceli mekanlarda arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edip Porsuk Manzarası’nın tadını çıkarmaya ne dersiniz?

5.Sazova Parkı

Sazova Parkı

400 bin metrekarelik devasa bir alanda kurulan Sazova Parkı, içinde barındırdığı bölümlerle kendinizi adeta bir masal kitabında hissetmenizi sağlıyor.

6.Adeta Venedik

Gondol Keyfi

Bu gördüğünüz fotoğraf Venedik’te değil Eskişehir’de çekildi. Porsuk Çayı’nın büyülü atmosferinde kendinizi Venedik’te hissedebilirsiniz.

7.Şelale Park

Şelale Park

Muhteşem bir Eskişehir manzarasına karşı içeceğinizi yudumlamak isterseniz Şelale Park’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

8.Buram buram tarih kokan Odunpazarı

Odunpazarı Evleri

Tarihi Odunpazarı evlerinin restorasyonu ile başlayan turizm akımı şu anda bölgenin her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesini sağlıyor. Cumbalı evler, Arnavut kaldırımları, nostaljik tasarlanmış mekanlar ve daha birçok güzelliğiyle Odunpazarı sizi çağırıyor.

9.Tam bir sanat şehri

Sokak Heykelleri

Eskişehir sanat ve kültür anlamda ülkemizin öncü şehirlerinden biri. Şehrin birçok yerinde görebileceğiniz sokak heykelleri de bu sanat severliğin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

10.Fanatik taraftarlar

Fanatik Taraftarlar

Ülkemizin en ateşli taraftarlarından biri de Eskişehirspor’un taraftarları.

11.Huzur dolu bir şehir

Düzenli ve huzurlu

Eskişehir, belediyeciliğin en güzel örneklerinin sergilendiği oldukça düzenli ve çok huzurlu bir şehir.

12.Barlar Sokağı’nın Eskişehir Şubesi

Barlar Sokağı

Her şehirde mutlaka bir tane bulunan “Barlar Sokağı” Eskişehir’de de gençlerin ve eğlenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
1

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.