Londra'nın her metro hattında farklı güzellikleri keşfedebilirsiniz

Londra, 1863 yılında açılan metro hattıyla dünyanın en eski metro hattına sahip şehir unvanını taşıyor. Londra’nın hemen her noktasına metro ile ulaşmanız mümkün olabilmektedir. 

Her gün binlerce insanın kullandığı Londra metro hatlarıyla şehri rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Metronun bu kadar yaygın olarak kullanıldığı bir şehirde hangi metro hattını kullansanız mutlaka şehrin önemli noktalarını görme şansı yakalayabiliyorsunuz. Sizler için şehirde hangi metro güzergahında ziyaret edebileceğiniz hangi yerlerin olduğunu listeledik.

Metro Hatlarıyla Londra’yı Keşfetmek

Bakerloo Hattı

Regent’s Park

Regent’s Park İstasyonu’nda inerek Regent Park’ın kuzey ucundaki ülkenin en eski hayvanat bahçesi olan Londra Hayvanat Bahçesi’ni gezebilir, yaz mevsiminde açık hava tiyatrosunda oyun izleyebilir ve parkın huzur dolu ortamında sakin ve keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Central Hattı

Portobello Road Market

Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız Nothing Hill İstasyonu’nda inerek Portobello Road Market’te şehirdeki en keyifli alışveriş deneyimini yaşayabilirsiniz. Holborn İstasyonu’nda ise sizi şehrin en özel müzelerinden olan British Museum karşılıyor.

Circle Hattı

Tower Bridge

Bu hat üzerinde eğer kültür ve sanat yüklü bir durak arıyorsanız South Kensington İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor. Bu istasyonda indikten sonra Victoria & Albert Museum, Natural History Museum ve Science Museum olmak üzere üç önemli müzeyi ziyaret etme şansına sahip olabiliyorsunuz. Tower Hill İstasyonu ise size 1894 yılında inşa edilmiş şehrin önemli yapılarından biri olan Tower Bridge’yi görme imkanı sunuyor.

District Hattı

Royal Botanic Gardens

Mansion House İstasyonu’nda indiğinizde St. Mary-le-Bow Kilisesi’ni ziyaret etme şansını yakalayabilirsiniz. Kew Gardens İstasyonu ise size Royal Botanic Gardens’i ziyaret etme olanağı sunuyor.

Jubilee Hattı

Westminster Abbey

Bu hat üzerinde bulunan Westminster Durağı’nda indiğinizde şehrin önemli kraliyet yapılarından olan Houses of Parliament’i ve İngiliz Kraliyet Ailesi’nin hemen hemen tüm önemli günlerine şahitlik eden Westminster Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Northern Hattı

Borough Market

London Bridge İstasyonu sizi şehrin en sevimli, en huzur veren ve en güzel pazarlarından olan Borough Market’te unutamayacağınız anlar geçirmeye davet ediyor. Londra’nın en huzurlu yerlerinin başında gelen Hampstead Heath’e gitmek için ise Hampstead durağında inmeniz gerektiğini belirtelim.

Piccadilly Hattı

Dickens House Museum

Londra’nın en ünlü roman yazarı Charles Dickens’in müze olan evini ziyaret etmek için Russell Square durağında inmeniz gerekiyor. Leicester Meydanı’nda inerek de National Museum’u ücretsiz bir şekilde gezme şansını yakalayabilirsiniz.

Victoria Hattı

Tate Britain

Pimplio İstasyonu’nda inerek Tate Britain’i ziyaret edebilir, İngiliz sanatçıların en özel eserlerini inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Victoria İstasyonu’nda inebilir, çağdaş sanatın önde gelen mimarlarından İngiliz Charles Saatchi’nin Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından King’s Road’a geçerek burada keyifli bir alışverişe yelken açabilirsiniz.

Waterloo & City Hattı

London Eye

Waterloo İstasyonu’nda inerek Dünya’nın en yüksek dönme dolabı London Eye’den şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Geçmişi 14. yüzyıla dayanan Londra’nın en eski kapalı pazarlarından biri olan Leadenhall Market’i gezmek isterseniz bu sefer Bank İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor.

Hammercity ve City Hattı

Old Spitalfields Market

Barbican İstasyonu sizi şehrin kültür sanat anlamında en yoğun olan, aynı zamanda en pahalı semtlerinden biri olan Barbican’a ulaştırıyor. Burada çok keyifli zamanlar geçirme şansına sahip olabilirsiniz; ancak bütçe konusunda dikkat etmenizi öneriyoruz. Ya da Liverpool Street İstasyonu’nda inerek 1887 yılından bu yana Londralılara hizmet veren Old Spitalfields Market’i ziyaret ederek çeşitli hediyelik eşyalar alabilir ve ardından birbirinden lezzetleri yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

East London Hattı

Nunhead Mezarlığı

New Cross Gate İstasyonu’nda indiğinizde sizi karşılayan Nunhead Mezarlığı’nı ziyaret ederek biraz daha mistik bir gezi yapma şansını yakalayabilirsiniz.

Metropolitan Hattı

British Library

Metropolitan Hattı’nı kullandığınızda King’s Cross St. Pancras İstasyonu’nu kullanarak sadece İngiltere’nin değil bütün dünyadaki en iyi kütüphanelerden biri olan British Library’i ziyaret etme şansını yakalayabilirsiniz.

İngiltere’de her metro hattı size farklı güzellikleri görme imkanı sunuyor. Eğer siz de dünyanın ilk metro istasyonuna sahip bu şehrini ziyaret etmek ve her istasyonda birbirinden güzel noktayı ziyaret etmek isterseniz hemen www.biletbayi.com’u ziyaret edebilir ve ekonomik yurt dışı uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.