Akabe'de yılın her mevsimi dalmak mümkün

Akabe’nin zengin su altı dünyası ve tertemiz sahilleriyle deniz ve dalış aşığı kişiler açısından her geçen gün öneminin daha da arttığını söyleyebiliriz. 

Ürdün’ün Kızıldeniz’e kıyısı bulunan tek şehri olan Akabe, Mısır’ın Şarm El Şeyh ve Hurghada şehirleri gibi dalış tutkunları için unutamayacakları bir dalış deneyimi sunuyor. Dalış sporuna meraklı ziyaretçiler Kızıldeniz’in etkileyici su dünyasını, renkli balıkları ve görkemli mercan resiflerini yakından gözlemleme fırsatı buluyorlar.

Akabe’de Dalış

Akabe’nin renkli su altı dünyası sizi bekliyor

Kızıldeniz, görkemli su altı yaşamı ile Dünya’nın önemli dalış noktalarından biri olarak gösteriliyor. Akabe şehri de Kızıldeniz’e kıyısı olmasının avantajını sonuna kadar kullanıyor. Bölgede gerçekleştirilen dalışlarla turistler çok keyifli anlar yaşama fırsatını yakalıyor.

Akabe’de Nerede Dalınır?

Akabe’nin Kızıldeniz kıyısında 40’a yakın dalış noktası bulunuyor. Bu dalış noktalarının büyük çoğunluğu Aqaba Marine Park isimli doğal akvaryumun içinde bulunuyor. Parkın sahil uzunluğu 7 kilometreyi buluyor. Ürdün Krallığı’nın almış olduğu tedbirler ve halkın gösteriği özen sayesinde park oldukça temiz ve bakımlı kalmayı başarıyor. Balık avlamanın yasak olduğu bu doğal parkta birçok balık türünü gözlemleme şansını yakalayabiliyorsunuz.

40’tan fazla dalış noktasıyla Akabe’deki zengin su altı dünyası sizi büyüleyecek

Kızıldeniz’in en kuzeyinde bulunan ve şehre çok yakın olması nedeniyle birçok dalış meraklısı tarafından tercih edilen Aqaba Marine Park Akabe’ye geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Parkta 450’den fazla balık türünü gözlemleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Bölgedeki en renkli dalış noktalarından birinin Japanese Garden olduğunu söyleyebiliriz.

Akabe’de Ne Zaman Dalınır?

Akabe’de yılın her mevsimi dalmak mümkün

Yılın her ayı ılıman bir iklime sahip olan şehirde suyun 17 derecenin altına düşmemesi sayesinde her dönem Akabe’de dalış yapabilmek mümkün oluyor. Su sıcaklığının 27 dereceleri gördüğü yaz aylarının dalış için en ideal zaman olduğunu söyleyebiliriz; ancak dileyen ziyaretçiler gerekli donanıma ve bilgiye sahip oldukta sonra kış aylarında dalış keyfini sonuna kadar yaşayabiliyor.

Akabe’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den düzenli olarak Akabe’ye uçuşlar düzenlenmektedir. Eğer siz de bu dalış tecrübesini yaşamak ve Akabe’nin güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız biletbayi farkıyla biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Konaklayacağınız otelle iletişime geçerek ücretsiz havaalanı servisiyle otelinize zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.