İngiltere’nin kuzey şehirlerinden Melbourn’de ne yenir sorusuna cevaplar aradık..

” Melbourn’da Ne Yenir? Ne İçilir? ” yazımızı inceleyerek,şehrin birbirinden lezzeetli tatlarını keşfedebilirsiniz.Listemizin ilk sırasında;

1- Fish and Chips

Melbourn’da ne yenir
Fish and Chips

İngiltere’de gezerken hafif bir öğlen yemeği denemek isterseniz fish and chipsi denemenizi öneriyoruz. Kızartılmış balık filetosu ve patates kızartmalarının sunulduğu bu yemek oldukça sevilmektedir.

2- Black Pudding

Melbourn’da ne yenir
Black Pudding

İngiliz kahvaltısından tutun birçok yemeğin içine giren black pudding çok değişik bir tat. Domuz etinin kanıyla birlikte pişirilip sucuk gibi saklandığı bu tarif İngiltere’nin hatta Avrupa’nın en farklı tatlarından biridir. Yeni tatlara alışık değilseniz bu tadı denememelisiniz.

3- Laverbread

Melbourn’da ne yenir
Laverbread

Su yosunlarının taze ekmeklerle buluştuğu laverbread, İngiltere’nin sevilen atıştırmalıklarından biridir. Evlerin vazgeçilmez tariflerinden biri olan bu tadı denemenizi öneriyoruz.

4- Cullen Skink

Melbourn’da ne yenir
Cullen Skink

Mezgit balıklarının kesilmiş patateslerle birlikte kaynatıldığı cullen skink şehrin en sevilen tatlarından biridir. Melbourn’da ne yenir endişesini ortadan kaldıran bu lezzeti denemenizi tavsiye ederiz.

5- Scotch Egg

Melbourn’da ne yenir
Cullen Skink

Haşlanmış yumurtaların sosis eti ve ekmek kırıntılarına sarılarak kızartıldığı scotch egg şehrin en farklı lezzetlerinden biridir. Bu değişik tadı seveceğinizi düşünüyoruz. 🙂

6- Steak and Kidney Pie

Melbourn’da ne yenir
Cullen Skink

Bifteklerin soğanlarla birlikte kızartılıp hamurla kaplandığı bu tarif sizleri tadıyla mest edecek. Steak and kidey pieyı deneyerek lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

7- Sherperd’s Pie

Melbourn’da ne yenir
Sherperd’s Pie

Patates püresinin, etli iç harcıyla birleştiği bu lezzet biraz karışık görünse de oldukça leziz bir tada sahip. İngiltere’nin en sevilen lezzetlerinden olan sherperd’s pieyı denemenizi şiddetle öneriyoruz.

8- Eccles Cake

Melbourn’da ne yenir
Eccles Cake

Kuş üzümlerinin kavrulup, yumurtalı ve tereyağlı kurabiyelerin içerisine konulduğu bu tarif beş çayında Melbourn’da ne yenir sorusuna lezzetli bir yanıt veriyor. Melbourn’da gezerken bir kafeye uğrayıp bu tadı deneyebilirsiniz.

9- Trifle

Melbourn’da ne yenir
Trifle

Meyvelerin ve kremanın uyumunu seviyorsanız trifle tam size göre! Şehir geziniz sırasında canınız tatlı çekiyor ve Melbourn’da ne yenir diye düşünüyorsanız böğürtlen, çilek, portakal gibi birçok meyvenin kullanıldığı bu tatlının oldukça hafif olduğunu söylemeden geçmeyelim.

İngiltere gezilecek yerler yazımızı incelediniz mi?

Melbourn’de ne yenir yazımız ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.