Mayıs’ta Gidilebilecek Tatil Rotaları

0
968

Mayıs ayı bitmek üzere ancak sıcak havaların yeni başladığını belirtmemiz gerekiyor. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan tatil destinasyonlarını değerlendirerek her ay ve her mevsim olduğu gibi Mayıs ayında da tatilinizi yapabilirsiniz.

Bahar ya da yaz ayları… Türkiye’ye en çok turistlerin geldiği aylardır. Tabi ki kış turizmi de ülkemizin etkili destinasyonlarına sahip rotalarla doludur. Ancak havalar ısınmışken soğuk tatil fikirlerine girmeyelim diyorum. Mayıs’ta gidilebilecek tatil rotaları hakkında edindiğim bilgileri sizinle de paylaşarak güzel ülkemizin güzel yerlerini keşfetmenize “karınca kararınca” yardımcı olmaya çalışacağım.

Mayıs'ta gidilebilecek tatil rotaları

Ege Bölgesi

Ege bölgesi aslında daha çok Haziran-Eylül ayları arasında tercih edilen bir bölgedir. Mayıs aylarında burada fazla bir güneşten söz etmek doğru olmaz fakat düzenlenen kültür turları bence en az yaz tatili kadar keyiflidir. Hem güneşin fazla yakıcı olmaması hem de bahar ayında kültürel gezilerin daha etik olması bu ayda Ege bölgesinde tatil yapmanız için geçerli nedenler olabilir. Çeşme ve Foça’da düzenlenen kültür turları, farklı bir deneyimi deneyimlemek adına ideal olacaktır.

Çeşme
İzmir-Çeşme

Güneşin kendini göstermeye başladığı Ege bölgesinde daha sıcak bir yerde tatil yapmak istiyorsanız o zaman Marmaris tarafına rotanızı çevirin. Akdeniz gibi sıcak olmasa da eşsiz koyları, tarihi alanları ve lezzetli yemekleri ile Mayıs ayının en güzel tatil destinasyonlarını bir arada sunuyor.

Akdeniz Bölgesi

“Türkiye’de tatil” denince ilk akla gelen bölge hiç şüphesiz Akdeniz bölgesidir. Akşamları ile ünlenen bölgede, çok sayıda tatil destinasyonu Mayıs ayında da misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyor. Alanya, Antalya (Kaş, Manavgat, Kemer, Side)  bu ay ve bu mevsim için en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Buralarda geçireceğiniz zamanlar, özellikle de kalabalıkların başlamamasının etkisi ile daha keyifli olacaktır. Hazır yeri gelmişken Akdeniz bölgesinde deniz mevsimi resmen açılmasa da giren giriyor…

Antalya

Batı Karadeniz Bölgesi

Başında da dediğim gibi ülkemizin dört bir yanında tatil yapmak mümkündür. Mevsim ne zamanı gösterirse göstersin, aylardan hangisi olursa olsun. Yeter ki tatil yapmak isteyin… Kültür ve tarihi geçmişe merakı olanlar için kesinlikle Mayıs ayında önerilebilecek en güzel yerlere sahip olan bölgede özellikle Nevşehir’in Kapadokya’sı mükemmel bir destinasyondur. Balon turları, yer altı şehirleri ve kiliseleri ile mükemmel bir tatil yapmak için ideal bir seçim olacaktır.

Kapadokya
Kapadokya

Türkiye’nin en güzel yerlerinde vakit geçirmek ve sıcaklar henüz başlamadan tatilinizi erkenden yapmak için yukarıda sunduğum yerlerden  birini tercih ederek tatilinize yön verebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.