Manisa’da Gezilecek 4 Doğa Harikası

0
1280

Ülkemizin jeolojik ve coğrafi özelliklerinden dolayı sahip olduğu muhteşem doğal güzelliklerine, Ege’nin bu özel şehri Manisa’da görmek mümkün. Manisa, sahip olduğu birçok doğal güzelliği ile ülkemizin mutlaka görülmesi gereken özel şehirlerinin başında geliyor. Sizler için bu güzel şehrin görülmesi gereken 4 doğa harikasını listeledik.

Manisa’nın 4 Doğa Harikası

1.Spil Dağı Milli Parkı

Spil Dağı Milli Parkı

1968 yılında milli park statüsüne alınarak özenle korunan Spil Dağı, bölgenin eşsiz doğal güzelliklerinin başında geliyor. Milli parkta yeşilin her tonunu görebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, bölgenin doğal yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Milli parkta bulunan bungalov evlerde konaklayarak bu muhteşem güzelliğin tadını gece boyunca çıkarma şansına sahip olabiliyorsunuz.

2.Kula Peri Bacaları

Kula Peri Bacaları

Bölgedeki kalkerli yapıdan dolayı Kapadokya’yı andıran bu muhteşem peri bacaları oluşumu ülkemizin kefedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerinden. Burgaz bölgesindeki oluşumlar gerçekten görenleri kendine hayran bırakıyor. Bölgedeki Kula Jeoparkı ise ülkemizin ilk jeoparkı olma özelliğine sahip.

3.Ağlayan Kaya

Ağlayan Kaya

Efsaneye göre 12 çocuğu olan kraliçe Niobe, Tanrıça Leto tarafından kıskanılır ve Leto Niobe’nin çocuklarını iki oğluna öldürtür. Bunun acısıyla günlerce ağlayan Niobe’nin üzüntüsüne dayanamayan Zeus onu bir kaya parçası haline getirerek acılarına son verdirmek ister. Ağlayan bir insan silüeti görünümündeki bu kaya parçası bölgenin en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor.

4.Kurşunlu Kaplıcaları

Kurşunlu Kaplıcaları

Salihli ilçesine 6 km mesafedeki derenin yanında kurulu olan Kurşunlu kaplıcaları muhteşem manzarası ve birçok hastalığa iyi gelen şifalı sularıyla tam bir “gizli cennet” olarak karşımıza çıkıyor. Manisa’nın önemli doğal güzelliklerinden biri olan Kurşunlu Kaplıcaları’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Manisa’ya Nasıl Gidilir?

Manisa’ya gitmek için Havayolunu kullanmak isterseniz İzmir Adnan Menderes Havaalanı‘nı kullanabilirsiniz. Dilerseniz Manisa’ya karayolunu kullanarak da gelmeniz mümkün. Siz de en kısa zamanda Manisa’ya bir gezi düzenleyerek bu etkileyici şehrin doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.