Yok Olacak Cennet: Maldivler

0
1182

Balayı denince akla gelen destinasyonların ilki olan Maldivler’in 2020 yılına kadar yok olacağı düşünülüyor. Bu muhteşem adalar varlığını korurken son ziyaretçileri olmaya ne dersiniz?

Taze aşıkların adası olarak bilinmesine rağmen Maldivler ‘e seyahat edenlerin yalnızca çiftler olmadığını belirtmekte fayda var. Tüm yıl yorgun düşen bedenleri dinlendirmek için en doğru seçenek olan bu adalar da tek başına tatil yapan turistlere rastlamanızda mümkün…

1- Maldivler’e Gitmeden Önce…

Maldivler deyince akla ultra lüks bir tatilin beraberinde getirdiği yüksek maliyetler gelir. Bu tabu yıllarca devam etmesine rağmen, tatilciler ülke içerisinde gittikleri lüks otellerde verdikleri paranın biraz fazlasına bu cennet adalarda tatil yapabileceğinin farkında değildir. Aslında Maldivler’ de tatil yapmak ufak bir araştırma ve doğru zamanlamayla hemen hemen aynı fiyatlara mal olabilir.

2- Maldivler’e Hazırlık…

Bilinmeyen bir başka gerçekte bu adalara gitmek için Vize şartının aranmamasıdır. Pasaportu olan her vatandaş adalara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Bunların yanı sıra Maldivler tatilinize hazırlanırken yanınıza mutlaka almanız gereken şeyler arasında, yüksek koruyuculu bir güneş kremi, ayağınızı rahat ettirecek terlikler, mayo, bolca atlet ve şort geliyor.  Bavulunuza sürekli kullandığınız ilaçları eklemenizde de fayda var…

3- Maldivler’e Nasıl Giderim?

Hint okyanusunun incileri olan bu adaları, sular altında kalmadan gidip görmeniz sizleri ayrıcalıklı hissettirecektir. Türkiye’den adaları ziyaret etmek isteyenler için  aktarmalı birçok uçuş seferi zaten yıllardır düzenlenmektedir. Maldiv Cumhuriyeti’ne ulaştığınızda ise adalar arasında dolaşmanız sadece 10 dakikanızı alacaktır.

4- Maldivler’e Ne Zaman Gitmeli?

Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey tatil için ayırdığınız zaman dilimini, Maldivler’in en güzel olduğu döneme denk getirmek… Maldivler’de görülen yağışlar oldukça meşhurdur. Yıl boyunca çok fazla yağış almasına rağmen havanın sıcaklığı tatil yapmanıza engel olmasa da yağış sevmeyenler için en doğru zaman dilimi Nisan ve Mayıs ayları olacaktır.

5- Maldivler’de Konaklama…

Maldivler’de 86 ada ‘’Otel Adası’’ olarak ayrılmıştır. Bu adalar arasında en çok ilgi göreni ve en sevilenleri ise One and Only Reethi Rah Resort, Huvafen Fushi Resort, Naladhu Resort, W Retreat Resort, Banyan Tree Resort, The Beach House at Manafaru Resort, Ayada Resort ve Sheraton Resort’tur. Bu otellerde denizin üzerindeki odalarda sevdiklerinizle birlikte, herşey dahil harika bir tatil yapabilirsiniz. Maldivler’in ruhunuzu dinlendirecek ve huzur verecek bir atmosfere sahip olduğu  aşikar olmakla birlikte sizleri memnun edecek bir otel yönetimi de 7/24 hizmetinizde olacaktır.

6- Maldivler’de Ne Yemeli?

Maldivler’in mutfağında Hint esintilerini hissedeceksiniz. Yemeklerde baharat oldukça fazla kullanılmakta olup, Uzakdoğu kültüründen de etkilenen  yemekler turistler tarafından sevilmektedir. En çok tüketilen yiyecekler arasında ise Hindistan cevizinden yapılan yemekler ve farklı baharatlarla harmanlanmış pilav türü yemekler gelmektedir. Tercih ettiğiniz otel yönetimi bu konuda da genellikle bonkör davranır ve sizlere harika manzara eşliğinde bir akşam yemeği sunar.

 

Küresel iklim değişiklikleri sebebiyle sular altında kalacağı söylenen Maldiv Adaları’nda yaşayan halka, 15 Kasım 2005 yılı itibariyle Avusturalya’ya sığınma hakkı verilmiş ve Maldivler’in son yıllarını yaşadığı söylenmiştir. Bu durum dünyada sarsıcı bir etki yaratsa da kalan yılları en güzel şekilde değerlendirmekte fayda var. Sizlerde Maldivler’in büyüleyici atmosferine son kez şahit olmak için tatil planlarınızı bu destinasyon üzerinde yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.