Tikka Masala

Zambiyanın başkenti olan Lusaka’da ne yenir sorusuna cevaplar aradık…

”Lusaka’da Ne Yenir ? Ne İçilir?” yazımızı inceleyerek şehrin birbirinden lezzetli yemeklerini keşfedebilirsiniz. Listemizin ilk sırasında;

1- Nshima

Nshima

Afrika ülkelerinde yemeklerin yanında vazgeçilmez bir detay olan nshima, mısır ununun tuz ve suyla birleştiği lezzetli bir aperatiftir. Birçok restoran ve kafede deneyebileceğiniz bu tadı seveceğinizi düşünüyoruz.

2- Enchilada Casserole

Enchilada Casserole

Enchilada ve salsa sosuyla birlikte pişirilen etler rendelenmiş kaşar peyniriyle birlikte sunuluyor. Damağınızı şenlendirecek bu tarifi denemezseniz üzülürsünüz. 🙂

3- Tikka Masala 

Tikka Masala 

Enfes bir Hint yemeği olan tikka masala, Lusaka’da ne yenir sorusuna verilebilecek ilk cevaplardan biri. Oldukça sevilen bu yemek ülkede sıklıkla tüketiliyor. Tadı ise tam bir lezzet bombası..

4- Samp and Beans

Sampa and Beans

Mısır unu ve fasulyelerin haşlanıp baharatlarla zenginleştirildiği bu tarif denemeniz gereken Lukasa tatlarından biridir.

5- The Special Thali

The Special Thali

Büyük bir tepsi içerisinde Hint yemeklerinin servis edildiği bu sunum şekli birçok ülkede oldukça popüler. Zambiya’nın birçok restoranında bulabileceğiniz the special thali, Lusaka’da ne yenir sorusuna lezzetli bir cevap veriyor.

6- Kapenta

Kapenta

Zimbaya’da sardalya balığına verilen isim olan kapenta aslında sardalya kızartmasıdır. Sağlıklı ve doyurucu olan sardalyalar Lusaka’da ne yenir endişesini ortadan kaldıran bir lezzete sahip. Denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Lusaka gezilecek yerler  yazımızı incelediniz mi?

Yazı ile ilgili fikir ve görüşleriniz için aşağıda yer alan yorumlar butonunu kullanabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.