Londra muhteşem kuş bakışı manzaralarıyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Londra, harika kuş bakışı manzaralarıyla da ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. 

Eğer Londra’nın en iyi kuş bakışı manzaraları nereden seyredilir diye soruyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz. Yazımızda sizler için şehrin havadan en etkileyici manzaralarının nerelerden seyredilebileceğini araştırdık…

Londra’nın En İyi Kuş Bakışı Manzaraları

1. The Shard

The Shard

95 katlı bina 309.6 metre yüksekliğiyle Avrupa’nın en yüksek gökdelenleri arasında bulunuyor. Binanın 72. katında bulunan seyir terası ise nefeslerinizi kesecek etkileyici bir manzara sunuyor.

2. Horniman Gardens

Horniman Gardens

Dünya’ya etkileyici bir hatıra bırakmak isteyen tüccar Frederick Horniman, 16 dönüme yayılmış olan eğimli arazide ziyaretçilerine oldukça etkileyici bir manzarayı seyretme imkanı veriyor.

3. London Eye

London Eye

135 metre yüksekliğe sahip olan London Eye, Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı olma özelliğine sahiptir. Dönme dolap içinde karşılaştığını manzara Londra’nın en güzel kuş bakışı manzaraları arasında kabul edilmektedir. Muhteşem bir manzarada çok keyifli zamanlar geçirme imkanı sunan dönme dolap, senede 3 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısıyla İngiltere’nin en çok turist ağırlayan yerlerinin başında gelmektedir.

4. Greenwich Gözlemevi

Greenwich Gözlemevi

Greenwich Park’ında dik bir tepe üzerinde bulunan gözlemevi 1675 yılında hizmete girmiştir. Muhteşem park ve Thames Nehri manzarasına hakim olan gözlemevi şehrin en gözde seyir noktalarının başında geliyor.

5. King Henry’s Mound

King Henry’s Mound

Koruma altında bulunan höyüğün geçmişte savunma barikatı olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Richmond Parkı’nda bulunan ve koruma altına alınarak inşaat yapılmasına müsaade edilmeyen bölgede 10 kilometrelik bir boşluk sayesinde St. Paul Katedrali’ne kadar kesintisiz bir manzarayı seyretme şansına sahip olabiliyorsunuz.

6. The Emirates Cable Car

The Emirates Cable Car

Teleferikler insanlara her zaman çok keyifli ve manzara dolu bir seyahat yapma imkanı sunmaktadır. Emirates Teleferiği de Londra’nın en güzel manzaralarını ayaklarınızın altına getiriyor. Teleferik ulaşım anlamında çok kullanışlı olmasa da Thames Nehri manzarasının tadını çıkarma konusunda oldukça başarılı.

7. Up at The O2

Up at The O2

Belinizdeki güvenlik ipleriyle 90 dakikalık bir tırmanışın ardından ulaştığınız gözlem bölgesi size nefeslerini kesecek anlar yaşama olanağı sunuyor.

8. Parliament Hill

Parliament Hill

791 dönümlük Hampstead Heath’in içinde bulunan Parliament Hill, etkileyici manzaranın tadını çıkarmak, keyifli zamanlar geçirmek ve huzur anlar yaşamak için mutlaka ziyaret etmeniz gerektiğini düşündüğümüz yerlerden biri.

Eğer siz de bu etkileyici yerleri ziyaret etmek ve Londra’ya kuş bakışı bir bakış atmak isterseniz hemen sitemizi ziyaret ederek satın alacağınız avantajlı Londra uçak biletleri ile keyifli bir Londra tatiline yelken açabilirsiniz.

Bu arada Londra’ya gelmişken şehrin en güzel köylerini de ziyaret ederek çok keyifli vakitler geçirebileceğinizi de belirtelim. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.