Londra'nın En Güzel Köyleri

Londra’ya geldiğinizde kuşkusuz en fazla zamanı şehrin merkezindeki görülmesi gereken yerlere ayıracaksınız; ancak Londra’nın yakınlarında da görülmesi gereken pek çok güzel bölge sizi bekliyor.

Londra’daki birbirinden keyifli ve güzel köyler ziyaretçilerine gezilerini daha keyifli bir tatil yapma imkanı sunuyor. Bu yüzden eğer başkentte geçirebileceğiniz geniş bir zamana sahipseniz Londra’nın en güzel köyleri sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

1- Londra’nın En Güzel Köyleri

#1 Greenwich

Londra'nın en güzel köyleri
Greenwich

Kuşkusuz bu köyün bu kadar ünlü olmasının sebebi, başlangıç meridyeninin bu köyden geçmesidir. Köye geldiğinizde bu meridyen üzerine fotoğraf çekmek için pek çok insanın bulunduğunu göreceksiniz. Başlangıç meridyeninin burada bulunması ise 1884 yılında 25 ülkenin katıldığı bir oylama ile gerçekleşmiştir.

Şayet Londra’ya geldiğinizde Zone 2 bölgesinde bulunan Greenwich’i ziyaret edip başlangıç meridyeninin olduğu yeri görmenizi tavsiye ederiz. Ancak çok sıra dışı bir şey beklemeyin.. Bu arada kasabada bulunan çok keyifli sincaplı parkta vakit geçirmeyi de ihmal etmeyin.

#2 Hamstead

Londra'nın en güzel köyleri
Hampstead

İngiltere’nin zarif kasabalarından biri olan Hamstead aynı zamanda ünlü psikanalist Sigmund Freud’un da yaşamış olduğu bir yer. Buraya geldiğinizde Freud’un Müzesi’ni ziyaret ederek bu bilim insanının bilinmeyen yönlerini keşfedebilirsiniz. Kasaba’da 19. yüzyılda yaşamış İngiliz şair John Keats’ın Müzesi de görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Londra’nın keyifli köyleri arasında bulunan Hamstead’de öğleden sonranızı ise The Spaniard’s Inn’de keyifli bir bira molası vererek geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

#3 Highgate

Londra'nın en güzel köyleri
Highgate Mezarlığı’nda önemli kişilerin mezarlarını görebilirsiniz

Londra’nın en lüks bölgelerinden biri olan Highgate bölgesi, Londra’nın aydın insanlarının dinlenme bölgesi olarak görülmektedir. Burada bulunan mezarlıkta Charles Dickens, Karl Marx gibi insanlık tarihinde önemli bir yer edinmiş kişilerin mezarlarını görebilirsiniz.

Bölgede bulunan The Angel Inn ise ALES için ve özel lezzetler denemek için ziyaret edilmesi gereken bir nokta.

#4 Barnes

Londra'nın en güzel köyleri
London’s Wetland Centre, Barnes

London’s Wetland Centre bölgesi burada bulunuyor ve ziyaretçiler doğanın ve hayvanların muhteşem yaşamına bu bölgede tanık olma fırsatı yakalıyor. Bu bölge tren istasyonundan 15 dakikalık bir mesafede bulunuyor.

Eğer vaktiniz olursa ve acıktığınızı hissederseniz Annie’s Restaurant’ı listenize ekleyerek gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

#5 Wimbledon

Londra'nın en güzel köyleri
Wimbledon

Yaz aylarında tam bir tenis cennetine dönen Wimbledon, ziyaretçilerine tenisten çok daha fazlasını sunuyor. Buraya gelerek yeşilin ve doğanın içinde çok keyifli anlar geçirebilirsiniz. Buraya geldiğinizde Wimbledon Lawn Tennis Museum ile tenis dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Dilerseniz Wimbledon Common’da yeşillik içinde piknik yapmayı da tercih edebilirsiniz. Parkta bulunan Wimbledon Windmill ise çok güzel fotoğraf kareleri çekme imkanını size sunuyor. Günün finalini ise İtalyan restoranı Al Forno’da yapabilirsiniz.

Londra’nın merkezi kadar çevresindeki kasabalar da görülmesi ve zaman geçirilmesi gereken yerlerden.  Ucuz uçuş seçenekleri ile seyahatinizi planlayabilir ve uygun fiyata uçmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Londra’nın en güzel köyleri listemize ek tavsiye köyleri aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilir, yazımızı geliştirmemizde bizlere yardımcı olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.