Londra'da Ucuz Tatil İçin İpuçları

Londra’nın tatil için pahalı bir şehir olduğu herkes tarafından kabul edilen ve bu şehri gezmek isteyenleri üzen bir gerçek.

Siz de dikkat edeceğiniz Londra’da Ucuz Tatil İçin İpuçları ile bu pahalı şehirde daha ekonomik bir şekilde keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Oldukça pahalı bir şehir olan Londra’da bazı noktalara dikkat ettiğiniz taktirde daha ucuza tatil yapma fırsatını yakalamanız mümkün.

1- Londra’da Ucuz Tatil İçin İpuçları

#1 Konaklamaya fazla para vermeyin

Londra'da Ucuz Tatil İçin İpuçları
Ucuz konaklama seçeneklerini tercih edin

Kuşkusuz bir tatilde en çok para harcanan şeylerin başında konaklama maliyetleri geliyor ve itiraf etmeliyiz ki Londra diğer pek çok Avrupa ülkesine göre otel fiyatları anlamında çok daha yüksek fiyatlar sunmaktadır. Eğer Londra’da uygun fiyatlara konaklamak isterseniz camp in my garden seçeneğini değerlendirebilir ya da uygun fiyata oda kiralayabileceğiniz pansiyonları değerlendirebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Londra’da nerede kalınır yazımız da size uygun fiyatlı otel bulma konusunda fikir verecektir.

#2 Ücretsiz müzeleri ve konserleri takip edin

Londra'da Ucuz Tatil İçin İpuçları
Londra’daki ücretsiz müzeleri gezin

Londra’nın en güzel yanlarından biri de şehirde sayısız müzenin ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilmesidir. Başta British Museum, National History Museum gibi çok özel müzeler olmak üzere şehirde ücretsiz olarak pek çok müzeyi ziyaret etmeniz mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda şehirde gerçekleştirilen pek çok ücretsiz katılabileceğiniz klasik müzik konserlerinin de sizi beklediğini belirtelim.

#3 Yemeğinizi öğle vakitlerinde yiyin

Öğle saatlerinde şehirde bulunan pek çok restoran akşamki menülerin aynısından oluşan yemekleri daha uygun fiyatlara sunmaktadır. Bu restoranları yemek için tercih ederek kaliteli bir yemeği uygun fiyatlara yeme şansını yakalayabilirsiniz. Akşam yemekleri için ise etnik kökenli mekanları tercih edebilir, balık ve cips tezgahlarında uygun fiyata karnınızı doyurabilirsiniz.

Bu arada hemen hemen bütün yemek yiyebileceğiniz yerde musluk suyu isterseniz ücretsiz bir şekilde su içebiliyorsunuz. Bu da size yemek maliyetinizi düşürme konusunda avantaj sağlayacaktır. Aklınızda bulunsun.

#4 Ucuz tiyatro

Londra'da Ucuz Tatil İçin İpuçları
Yarı fiyatına tiyatro bileti satın alabilirsiniz

Yediniz, eğlendiniz sıra sanat dolu bir akşam geçirmeye geldi. İşte bu noktada eğer tercih ettiğiniz çok özel bir oyun değilse normalden daha uygun fiyata bilet bulmanız mümkün. Nasıl mı? Bunun için Leicester Meydanı’na uğramanız gerekiyor. Meydandaki bilet kabininden akşamki aynı oyun için yarı fiyata biletinizi alabilir ve tiyatronun keyfini daha ucuza yaşayabilirsiniz.

Londra’daki tatilinizi daha uygun bir bütçeyle gerçekleştirebilmek için Londra’da bedava yapılacak 20 şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Siz de daha uygun bir gezi için Londra’da Ucuz Tatil İçin İpuçları ile ilgili yazılarımızı takip edebilirsiniz. Londra’ya gitmek ve hem ekonomik hem de unutamayacağınız bir tatil yapmak için ucuz uçak bileti seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.