Londra

Londra, yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de rüya gibi bir şehir. Şehirde özellikle çocukların görmesi gereken pek çok önemli ziyaret noktası bulunuyor.

Londra’yı çocuklarınızla ziyaret etmeyi düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Yazımızda Londra’da çocukların görmesi gereken yerler listemize göz atarak çocuğunuzla gerçekleştireceğiniz geziyi planlayabilirsiniz

#1 Londra’da Çocukların Görmesi Gereken Yerler

1. Roald Dahl Müzesi

roald dahl müzesi

Oldukça masalsı bir kasaba olan Great Missenden’de bulunan ünlü masalcı yazar Roald Dahl’ın müzesi çocuklar için hayli ilgi çekici bir ziyaret noktası. Şehir merkezinden 1 saatlik bir yolculuk çekmek durumunda kalsanız da buna değdiğini söyleyebiliriz.

2.Tower Bridge

Tower Bridge

Şehrin simge yapılarından biri olan Tower Bridge, hem hatıra fotoğrafı çekmek hem de camdan yola giderek alttan geçen arabaları izleyerek heyecanlı dakikalar yaşayabilmek için çocukların mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

3. Lion King Müzikali

Lion King Müzikali

Yıllardır kesintisiz bir şekilde izleyicisiyle buluşan müzikal, şehirde çocuğunuzla katılabileceğiniz en etkileyici gösterilerden biri.

4. Vauxhall City Farm

Vauxhall City Farm

Çocukların ücretsiz bir şekilde girerek hayvanları daha yakından tanıma ve onlarla ilgili detaylı bilgiler edinme şansına sahip  olabilirsiniz.

5. Madame Tussauds

madame tassauds

Pek çok ünlünün en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan bal mumu heykelleri çocukların olduğu kadar sizlerin de ilgisini çekecek. Eğer çocuğunuzla Londra’ya gidecekseniz bu etkileyici müzeyi mutlaka listenize almalısınız.

6. Science Museum

Science Museum

Şehirdeki Science Museum, belki de çocuklar için en ilgi çekici ve bilgi dolu olan ziyaret noktalarının başında geliyor. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

7. Childhood Museum

Childhood Museum

Şehirden biraz uzak bir konumda bulunsa da bu müzeye mutlaka zaman ayırmanızı öneriyoruz. Çocuklara dair pek çok şeyin incelenebildiği müzede gerçekleştirilen atölye çalışmaları da çocuklarınızın hayli ilgisini çekecektir.

8. National Gallery

National Gallery

National Gallery içinde gerçekleştirilen Sihirli Halı Masal Saati ile 2-6 yaş arasındaki çocuklar için her pazar düzenlenen masal saatinde çocuklarınız birbirinden ilgi çekici masalları dinleme şansına sahip olabilir.

9. British Museum

British Museum

Dünyanın pek çok noktasından çok çeşitli medeniyetlere ait objelerin sergilendiği müze her yaştan insanın ilgisini çekiyor. Özellikle Mısır medeniyetine ait mumyalar müzenin en ilgi çekici yeri oluyor. 7 hektarlık dev bir alanda bulunan müzeyi ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz; ancak dilerseniz müzeye bağışta bulunabilirsiniz.

10. Warner Bros Studio Tour

warner bros studio

Londra’da Harr Potter’in çekildiği stüdyoları ve daha fazlasını görmek için mutlaka şehirdeki Warner Bros Stüdyolarında çocuklarınızla birlikte unutulmaz bir tur yapmanızı öneriyoruz.

Çocuğunuzla Londra’ya gitmek için uçak bileti alarak seyahatinizi planlayabilir ve çocuğunuzla unutulmaz bir yurt dışı tatil deneyimi yaşama fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sizlerde Londra’da çocukla gezilebilecek yerleri aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.