London National History Museum

İngiltere’nin gezmesi en keyifli müzelerinden biri olan Londra Doğal Tarih Müzesi, içinde pek çok hazineyi barındırıyor.

Londra Doğal Tarih Müzesi , Evrim Teorisi’nde dair pek çok nesneyi görebileceğiniz gibi çevresine ölüm getiren mücevheri, etkileyici mozaik eserlerini ve daha birçok özel parçayı inceleme şansını yakalayabilirsiniz. Sizin için bu özel müzede görmeden dönmemeniz gereken 6 hazineyi listeledik. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan hemen listemizi birlikte inceleyelim.

#1 Londra Doğal Tarih Müzesi

Listenin ilk sırasında;

1. The Cursed Amethyst

Londra doğal tarih müzesi
The Cursed Amethyst

Mineraloji bölümünde bulunan bu taşın öldürücü bir güce sahip olduğuna inanılıyor ve taşa sahip olan kişilerin ne öldüğü ya da intihar ettiği söyleniyor. Bunun farkına varan bir kişinin bu taşı bir şişeye koyarak Serpentine Nehri’ne attığı ancak bulan bir kişinin bu müzeye getirdiği ifade ediliyor.

2. The Canopy Ceiling

Londra doğal tarih müzesi
The Canopy Ceiling

Bir hikayeyi anlatmaya yönelik yapılan binanın tavanında ise Evrim Teorisi’ni anlatmaya yönelik yapılmış olan bitki ve hayvan figürlerini görebilirsiniz.

3. The Mosaic Floor

Londra doğal tarih müzesi
The Mosaic Floor

Müze, sürprizlerle dolu bir yer ve buradaki mozaik zemin de bu sürprizlerden biri.

4. The Colossal Squid

Londra doğal tarih müzesi
The Colossal Squid

Hayvanlar aleminde en büyük göz çapına sahip olan bu dev ahtapot kuşkusuz müzenin en ilgi çekici yerlerinin başında geliyor.

5. Archeopteryx

Londra doğal tarih müzesi
Archeopteryx

Müzede Darwin’in Evrim Teorisi’ne dair pek çok nesneyi inceleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Bunlardan biri olan Archeopterx’in de evrimin en büyük kanıtlarından biri olduğu ifade ediliyor. Fosilde bir sürüngenin kanatlı bir hayvana evrilmesinin işaretleri olduğu belirtiliyor.

6. Sir Hans Sloane’s Plant Collection

Londra doğal tarih müzesi
Sir Hans Sloane’s Plant Collection

Müzenin koleksiyonunda bulunan 350 yıllık kitaplar müzenin en değerli hazineleri arasında bulunuyor. Özellikle Güney Amerika’da toplanan bitkilerin özenle korunmuş olması geçmişten günümüze bitki çeşitliliği hakkında fikir sahibi olmak adına müzedeki mutlaka görülmesi gerekenlerden.

Eğer siz de Londra Doğal Tarih Müzesi ile bilimin ve tarihin izinde keyifli bir yolculuğa çıkmak ve bu etkileyici nesneleri inceleme fırsatı yakalamak istiyorsanız hemen sitemizden ucuz yurt dışı uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek Londra’ya biletinizi alabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.