Cascais Şehir Rehberi

Atlas Okyanusu’nun muhteşem kumsalları, huzur dolu ortamı ile Cascais, Avrupa’nın en sevimli sayfiye yerlerinin başında geliyor.

1- Cascais Şehir Rehberi

Özellikle yaz mevsiminde Lizbon’dan çok fazla insanın akın ettiği, Lizbon’un en zengin bölgelerinden biri olan Cascais’ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız hazırladığımız Cascais şehir rehberi ile geziniz için gerekli olan bilgilere sahip olabilirsiniz.

#1 Cascais Gezilecek Yerler

Cascais şehir rehberi
Boca do Inferno, Cascais

Cascais, Lizbon’un sayfiye bölgelerinden biri olması sebebiyle özellikle etkileyici plajlarıyla deniz sevenlerin gönlünü fethediyor. Bunun dışında bölgede görülmesi gereken muhteşem manzaralar, tarihi yapılar ve müzeler de ziyaretçilerin görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Şehirdeki görülmesi gereken yerlerle ilgili detaylı bilgiler ve fotoğraflar için Cascais gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

#2 Cascais’ta Konaklama

Cascais’ta genel olarak otel fiyatları pahalı olsa da biraz araştırmayla bütçenize uygun seçenekler de bulabilirsiniz. Şayet Lizbon’da konaklama için güzel bir seçenek bulduysanız buraya günübirlik ziyaret etmeyi de tercih edebilirsiniz. Cascais’ta kalmayı düşünüyorsanız da buradan otel tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz.

#3 Cascais’ta Ne Yenir, Ne İçilir?

Cascais şehir rehberi
Cascaiste çok lezzetli deniz ürünleri yiyebilir, şarapların tadına bakabilirsiniz

Bir sahil kasabasına gelip de harika deniz mahsulleri denemeden olmaz galiba 🙂 Cascais’ta da bu konuda iddialı pek çok güzel restoran bulunuyor. Castais’ta nerede yenir? diye merak ediyorsanız Cascais yeme içme rehberimize göz atabilirsiniz.

#4 Cascais’ta Alışveriş

Cascais’ın alışveriş olanakları tahmin edeceğiniz üzere bir kasabada karşılaşabileceğiniz şeylerden ibaret. Beldenin cadde ve sokaklarındaki butik dükkanları ziyaret edebilir, haftalık pazarları gezebilir ya da CascaiShopping gibi alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Detaylar için Cascais alışveriş rehberini inceleyebilirsiniz.

#5 Cascais Şehir İçi Ulaşım

Cascais merkezi küçük bir yerleşim yeri olduğu için şehrin sokaklarını ve görülmesi gereken yerlerin çoğunu yürüyerek ziyaret edebilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

#6 Cascais’a Ne Zaman Gidilir?

Cascais şehir rehberi
Yaz mevsiminde Cascais bir başka güzel

Portekiz’in sevimli beldelerinden olan Cascais’te özellikle bahar ve yaz ayları oldukça renkli geçmektedir. Bu nedenle Cascais’a gitmek için bu mevsimleri tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

#7 Cascais’a Nasıl Gidilir?

Cascais için Lizbon’dan tren seferlerini veya sahil yolundan giden minibüsleri değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz araç kiralayarak otobandan da Cascais’a ulaşabilirsiniz.

Cascais ile ilgili ihtiyacınız olan bilgileri de aldığınıza göre artık sitemizi ziyaret ederek indirimli Lizbon uçak biletleriyle Lizbon’a geçebilir buradan da Cascais’a geçebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.