Langkawi Adası, ülkenin en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor

Langkawi, Malezya’nın en turistik bölgelerinin başında geliyor. Buraya gelen ziyaretçiler sakin ama bir o kadar da keyifli ve huzur içinde bir tatil geçirme imkanı yakalıyor. 

Milyonlarca yıllık yağmur ormanları, doğal güzellikleri ve insanın içini ısıtan iklimiyle Langkawi son yıllarda Güney Asya’nın en popüler destinasyolarından biri olmayı başarmış durumda.

Langkawi Gezi Rehberi

Langkawi Gezilecek Yerler

Langkawi’de doğayla ilgili görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Yılan çiftliği, timsah çiftliği ve deniz altı yaşamını sevenler için Underwater World görülebilecek yerlerin başında geliyor.

Underwater World

The Cable Car Ride ziyaretçilerin keyifli bir teleferik gezintisi yamasına olanak sağlarken, bölgedeki Sky Bridge isimli 700 metre yükseklikteki köprü ziyaretçilere adrenalin dolu anlar yaşatıyor. Bölgede bulunan doğal bir güzellik olan Pregnant Lady Lake ise hem güzelliği hem de bahsedilen efsanesi ile ilgi çekici bir bölge.

Sky Bridge

Bölgede bulunan Oriental Village güzel restoranlardar keyifli zamanlar geçirmek isteyenlerin sıklıkla uğradığı yerden biri. Dileyen misafirler Cenang Beach‘te denizin tadını sonuna kadar çıkarma imkanına da sahip olabiliyor.

Langkawi Gece Hayatı

Langkawi sakin bir gece hayatına sahip

Langkawi, aşırı hareketli bir gece hayatı arayanları hayal kırıklığına uğratabilir. Asya’daki diğer turizm bölgelerine göre burada daha sakin bir gece hayatı bulunuyor. İnsanlar burada daha yavaş akan bir gece hayatını tercih ediyor ve canlı müzik eşliğinde mekanlarda keyifli sohbetler yapılabiliyor.

Langkawi Alışveriş

Bölge tam bir duty-free alışveriş cenneti

Ada, tam bir duty-free cenneti. İnsanlar burada sınırlı alışveriş haklarını sonuna kadar değerlendirmek istiyor ve adada her yer duty-free dükkanlarıyla dolu.

Langkawi’de Ne Yenilir, Ne İçilir

Adada Uzakdoğu ve Asya olmak üzere dünya mutfağının örneklerini tatmanız mümkün. Bölgede Siti Fatimah, Llawa gibi kaliteli restoranlar bulunuyor.

Siti Fatimah bölgedeki en güzel restoranlardan biri

Eğer hesaba bahşiş dahil edilmemişse dilerseniz hesabın %10’u kadar bahşiş bırakmak uygun olabiliyor.

Langkawi Konaklama

Adada en ideal konaklama seçenekleri Pentai Cenang bölgesinde bulunuyor. Burada her bütçeye uygun ideal otel bulmak mümkün olabiliyor.

Pentai Cenang bölgesinde birçok farklı konaklama seçeneği bulunuyor

Çok uyguna mütevazı konaklama seçeneklerinin yanında konforundan ödün veremeyenler için daha pahalı; ancak lüks seçenekler de bulunuyor.

Langkawi’ye Ne Zaman Gidilir

Ada, tropikal iklimin hakimiyeti altında bulunuyor ve adada her an yağmurla karşılaşmanız mümkün. Adada kuru ve yağışlı olmak üzere iki dönem bulunuyor ve ziyaretçiler çoğunlukla gezi için kuru mevsimi tercih ediyor. Langkawi için en ideal dönemin kasım-haziran arası olduğunu söyleyebiliriz.

Langkawi’ye Nasıl Gidilir

Langkawi’ye havayolu veya deniz yolculuğu ile gelmek mümkün olabiliyor. Georgetown, Kuala Perlis, Kuala Kedah ve Tayland’dan gelecekler için Satun‘dan düzenli olarak gerçekleştirilen feribot seferleri ziyaretçileri Langkawi’ye getirmektedir.

Ülkemizden Langkawi’ye gitmek isterseniz İstanbul çıkışlı Kuala Lumpur aktarmalı gerçekleştirilen uçak seferleriyle adaya gelme şansına sahip olabilirsiniz. Avantajlı biletler için sitemizi ziyaret ederek en ucuz uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.