Ana sayfa » Ulkeler » Avrupa » Birleşik Krallık » İrlanda » Sligo » Kuzeybatı İrlanda’nın Huzurlu Kasabası: Sligo

Kuzeybatı İrlanda’nın Huzurlu Kasabası: Sligo

0
1276
Sligo, İrlanda

Kuzeybatı İrlanda’nın en keyifli kasabalarından biri olan Sligo cafeleri, gezilecek yerleri, sakin ve huzur veren ortamı ile İrlanda’ya gidenlerin rotasına ekleyebileceği sevimli bir rota.

Özellikle 1990’lı yıllardan itibaren daha fazla insan tarafından keşfedilen Sligo şehir rehberi yazımızı okuyarak  kısa bir tatil için gidilebilecek hoş bir kasaba. Hazırladığımız Sligo şehir merkezi ile Sligo’nun gezilecek yerleri, konaklama olanakları, yeme içme kültürü ve daha pek çok noktada işinize yarayabilecek bilgilere ve ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

1- Sligo Şehir Rehberi

2- Gezilecek Yerler

Sligo, sakin bir kasaba ve kasabada daha çok tarihi mekanlar göze çarpıyor. Kasaba oldukça küçük olduğu için bölgede geziniz için 1 günlük bir zaman dilimi yeterli olacaktır. Sligo’daki gezinizi planlarken Sligo gezilecek yerler yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

3- Sligo’da Nerede Kalınır?

Sligo’nun şehir merkezinde ve civar bölgelerde çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor. Tam merkezdeki konaklama seçenekleri biraz yüksek fiyatlı olsa da geziniz esnasında size avantaj sağlıyor. Sligo’daki otel önerilerimiz için Sligo’da nerede kalınır? Otel tavsiyeleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

4- Alışveriş

Sligo şehir rehberi
Quayside Shopping Centre, Sligo

Sligo’ya geldiğinizde Dublin’in alışveriş olanakları gibi geniş imkanlar hayal ederseniz üzüleceğinizi belirtmemiz lazım. Sligo küçük bir yerleşim yeri olduğundan alışveriş olanakları da buna paralel olarak diğer büyük şehirlere nazaran daha kısıtlı ancak kasabada hem hediyelik eşya almak için hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için gidebileceğiniz çeşitli alışveriş merkezleri ve yerel dükkanlar bulunuyor.

Sligo’da gidebileceğiniz alışveriş noktaları için: Sligo alışveriş rehberi

5- Gece Hayatı

Sligo’da akşamları yemek yiyebileceğiniz çok güzel mekanlar ve eğlenebileceğiniz publar, kulüpler ve barlar bulunuyor. Kasaba küçük olmasına rağmen renkli bir gece hayatının olduğunu söyleyebiliriz.

6- Yeme İçme

Sligo şehir rehberi
Eala Bhan Restaurant, Sligo

Sligo’da çeşitli menülerle hizmet veren pek çok önemli restoran bulunmaktadır. Dilerseniz bu mekanlarda çok güzel yemekler yiyebilir, kasabanın güzel publarında içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Kasabada gidebileceğiniz yeme içme mekanlarıyla ilgili önerilerimiz için Sligo’da ne yenir, ne içilir? yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

7- Şehir İçi Ulaşım

13 km2’lik bir alana sahip olan bir kasabada çok fazla ulaşım aracına ihtiyaç duymayacağınızı ve görülmesi gereken yerlerin çoğunu yürüyerek gezebileceğinizi söylememiz lazım. Sligo ulaşım rehberi yazımızda kasabanın ulaşım olanaklarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

8- Ne Zaman Gidilir?

Sligo şehir rehberi
Sligo yaz tatilinde oldukça keyifli

İrlanda’nın diğer bölgeleri gibi Sligo için de en ideal tatil zamanının yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz ancak kasabaya dilerseniz ilkbaharda veya sonbaharda da gidebilirsiniz.

9- Sligo’ya Nasıl Gidilir?

Sligo ülkemizden direkt ulaşımın olmadığı bir bölge olduğu için bu güzel kasabaya gidebilmek için öncelikle İrlanda’nın farklı şehirlerine gidip oradan da otobüs veya tren alternatiflerinden birini tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun için biletbayi.com adresinden İrlanda’nın Dublin, Galway, Belfast gibi şehirlerine avantajlı fiyatlara sahip uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilir ve bu şehirlerden aktarma yaparak Sligo’ya geçebilirsiniz.

Sligo gezi rehberi ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.