Kraliyet Londra’sı geçmişten günümüze ülkenin en saygın ve önemli şehirlerinden biri olmayı başarmıştır.

Günümüzde artık sembolik olarak varlığını sürdüren kraliyet ailesi, hala eski şatafatlı yaşamlarına etkileyici Buckingham Sarayı’nda devam etmektedir ve şehirde kraliyet ailesi ile ilgili görülmesi gereken çok etkileyici yerler bulunuyor. Özellikle şehirde az zaman geçirecek olanlar için mutlaka görülmesi gereken Kraliyet Londra’sı mekanlarını listeledik.

Kraliyet Londra’sı

Westminster Manastırı

Westminster Abbey

1066 yılından beri kral ve kraliçenin taçlarını giydiği ve kraliyet ailesinin ölüm töreni, düğün vb. gibi pek çok önemli organizasyonuna ev sahipliği yaptığı bu manastır, dünyanın en büyük manastırlarından biri olarak görülmektedir. Bu nedenledir ki manastırda sürekli olarak size rahibeler yer göstermektedir.

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

1837 yılından bu yana Kraliyet Ailesi’nin resmi ikametgahı olarak kullanılan saray, 600 odası ile şehrin en gösterişli yapılarından biri olarak kabul ediliyor. 17,5€ ücretle katılabileceğiniz bazı turlarda sarayın bazı bölümlerini görmeniz mümkün olabilmektedir.

Kensington Sarayı

Kensington Sarayı

Hyde Park’ın batısında bulunan saray, şimdiye kadar pek çok kraliyet mensubunun ikametgahı olarak kullanılmıştır. Buckingham kadar ünlü olmasa da Kensington Sarayı da şehrin önemli kraliyet yapılarından biridir. Saray, aynı zamanda Prenses Diana’nın da son konakladığı yer olması nedeniyle de ayrı bir öneme sahiptir. Sarayı ziyaret ederek bazı tarihi bölümlerini görebilir, kraliyet ailesine ait önemli kostümlerin sergilendiği bir sergiyi de ziyaret edebilirsiniz.

Tower of London

Tower of London

Kraliyete ait pek çok eserin sergilendiği Tower of London şehrin görülmesi gereken önemli noktalarından biri. Burada birçok kraliyet mücevherleri olmak üzere çeşitli önemli nesneyi inceleme şansını yakalayabilirsiniz. Kuleyi 22 yıl askerlik hizmeti veren ve oldukça neşeli bir kişilik olan Yeoman Warders ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 45 dakika süren tur ile gezmekten büyük keyif alacaksınız.

Londra’da kraliyet ailesine ait daha pek çok görülmesi gereken yer bulunuyor. Ancak vakti kısıtlı olanlar için özellikle bahsettiğimiz bu yerlerin görülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğer geçireceğiniz ikinci gününüz varsa tavsiyemiz Hampton Court Palace’ye uğramanızı ve gününüzü burada en keyifli bir şekilde geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer siz de bu kraliyet şehrine uğrayıp, krallık yaşamına dair önemli yerleri daha yakından tanımak isterseniz hemen web sitemizi ziyaret ederek uçak bileti fırsatlarını inceleyebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.