Knez Mihailova Caddesi, Belgrad

Belgrad’ın kalbi diyebileceğimiz Knez Mihailova Caddesi, şehrin en keyifli caddelerinin başında geliyor. 

Trafiğe kapalı olan caddede insanlar rahat bir şekilde alışverişlerini yaparak arkadaşlarıyla keyifli bir şekilde zaman geçirme fırsatı yakalayabilmektedir. Siz de Belgrad gezilecek yerler listenize bu güzel caddeden başlayarak çok isabetli bir karar verebilirsiniz.

Knez Mihailova Caddesi

Knez Mİhailova Caddesi

Adını Sırbistan Prensi III. Mihailo’dan alan Knez Mihailova Caddesi, 1870’li yıllardan kalma birçok tarihi binaya ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Srpska Kruna HoteliMarko Stojanoviç’in Evi, Balkan Evleri Bloğu başta olmak üzere cadde üzerinde bir çok gösterişli yapıya rastlamak mümkün. Caddede bu kadar gösterişli ve tarihi evin bulunmasının sebeplerinden biri de bu caddenin dönemin varlıklı ve elit ailelerine ev sahipliği yapıyor olması.

Caddede bulunan birçok cafede gezinize keyifli bir mola verebilirsiniz

Ülkemizden giden çoğu kişi bu caddeyi gördüğünde İstiklal Caddesi ile kıyaslayacaktır. Bazı yönleriyle İstiklal Caddesi’ne benzese de Knez Mihailova aslında daha farklı özelliklere sahiptir. Knez Mihailova Caddesi daha sakin ve daha az kalabalıktır mesela.

Knez Mihailova, Belgrade

Avrupa’daki kendine münhasır şehirlerin birçoğunda Knez Mihailova gibi şehrin can damarı caddeler mutlaka bulunuyor. Belgrad için de bu cadde oldukça önemli bir konumda bulunuyor. İnsanlar bu caddeyi buluşma noktası olarak kullanarak caddede bulunan çeşitli cafelerde keyifli bir şekilde vakit geçirmeyi tercih etmektedir. Aynı zamanda caddenin sonunda bulunan Kalemegdan bölgesi de bu caddeyi çok daha değerli kılmaktadır.

Knez Mihailova, Belgrad

Belgrad’a geldiğinizde bir gününüzü mutlaka bu güzel caddede geçirmenizi öneriyoruz. El yapımı güzel hediyelikler bulabileceğiniz dükkanların yanı sıra dünyaca ünlü markaların mağazalarını da gezme şansına sahip olabiliyorsunuz. Alışveriş yapmak istemeseniz bile kalabalığın ritmine kendinizi kaptırıp keyifli bir yürüyüş bile kendinizi iyi hissetmenize yetecek. Dilerseniz cadde boyunca performans sergileyen sokak sanatçılarını izleyerek sokaktaki sanatın ritmini hissetme şansını da yakalayabilirsiniz.

İstanbul’dan Belgrad’a gerçekleştirilen seferler ile Belgrad’a gelerek siz de güzel bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek Belgrad için en ucuz uçak bileti seçeneklerine ulaşabilir, gezinizi daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.