Kırklareli Seyahatinde Görmeniz Gereken 4 Harika Yer

0
1327
Arnavutluk

Tarihi güzellikleri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan gizemli kente yolunuz düştüğünde kesinlikle görmeniz gereken bazı yerler vardır.

Tabiatın armağanı ve geçmiş medeniyetlerin izleri ile dolu olan Kırklareli’nde gezilecek yerleri sizin için inceleyerek sitemize ekledik. Her biri hakkında bilgi edinerek tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Marmara bölgesinin Trakya kesiminde kalan Kırklareli’nin geçmişi milattan öncesi yıllara kadar iner. Bölgenin ilk sakinleri, Traklardır. Bu dönemden sonra M.Ö 6. Yüzyılda Perslerin egemenliğine girmiş, M.Ö 4. Yüzyılda Büyük İskender’in egemenliğine geçerek, daha sonraki dönemlerde farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak son olarak Osmanlı egemenliği altına girmiştir. Kurulduğu günden bu yana şehrin değişik yerlerinde bulunan kalıntılar ve tarihi eserler günümüze kadar ulaşmıştır. Günümüzde ise eski uygarlıklardan kalma yerler turistik belde haline gelmiştir.

İşte Kırklareli’nde görülmesi gereken 4 harika yer

Beğendik Köyü

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı Beğendik Köyü, İğneada nahiyesine bağlı bir yerleşim yeridir. Kalabalıktan uzak, sessiz ve sakin özelliği ile ön plana çıkan köyün sahili, yakın çevrelerden gelenlerin ziyareti ile sessizliğini bozar. Doğanın hoş bir armağanı olarak Kırklareli gezisinde uğramanızı önerdiğimiz Beğendik Köyü, muhteşem denizi ve kumsalı ile sizi de büyüleyecektir.

Beğendik Köyü

Kıyıköy Plajı

Doğası ile misafirlerini kendine hayran bırakmayı başaran Kırklareli güzelliklerinden bir parça da Kıyıköy Plajı’dır. İstanbul sınırlarına yakın olmasına rağmen birçok kişinin varlığından habersiz olduğu plaj, denizin masmavi görünümü ile altın kumsalını misafirlerine cömertçe ikram ediyor. Yaz aylarına denk gelen bir tatilde kesinlikle buraya uğramadan geçmemenizi öneriyoruz. Karadeniz’e hakim, kayalık bir zemin üzerinde bulunan Kıyıköy, iki doğal sit arasında muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Kıyıköy Plajı

Balkaya Köyü

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Balkaya Köyü de yine şehrin muhteşem alanlarından biridir. Doğal bir tatil yapmak isteyenlere önerebileceğimiz bu köy, doğa ile baş başa kalırken sessizliğin sesini dinleme fırsatı sunuyor. Kamp kurma alanı, deresi ve kendine özgü lezzetleri ile tatilinize fark katacağından emin olabileceğiniz köy, çevre il ve ilçelerden gelenlerle şenlenen bir yaz sezonu geçirmektedir. Böylesine harika bir yerde elbette sizin de vakit geçirmek istediğinizi düşünüyoruz.

Balkaya Köyü

İğneada Longozu

Kırklareli’nin Demirköy ilçesi sınırları içerisinde yer alan İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı, Yıldız Dağları’ndan Karadeniz’e akan derelerin biriktirdiği alüvyonlar longozundan oluşmaktadır. Tabiat harikası bir yer olmasının yanında zengin bitki florası ile kendine hayran bırakmaktadır. Güneydoğu Avrupa’ya has meşe-kızılağaç-dişbudak ormanlarının temsilcilerinden; sulak alanlarda dişbudak ve kızılağaç, kuru alanlarda meşe türleri ile dolu olan İğneada Longozu, şehir gezisinde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken en harika yerlerden biridir.

İğneada Longozu

Kırklareli’ne nasıl gidilir?

Marmara bölgesinin Trakya kesiminde yer alan Kırklareli’ne ulaşım, karayolu ve havayolu ile yapılmaktadır. Kente en yakın havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı’dır. İstanbul uçak bileti alarak İstanbul’dan aktarma yaparak kentin güzelliklerini yerinde inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. Yakın çevrelerden gidecekler için ise ideal yöntem Kırklareli otobüs bileti rezervasyonu olacaktır. Türkiye’nin dört bir yanından Kırklareli’ne sefer düzenleyen otobüs firmalarından yararlanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.