Kaş Seyahatinde Gidilecek 3 Muhteşem Plaj

0
2050
Kaputaj Plajı

Biraz sakinlik ve huzur arayanların ilk tercihi olan Kaş, deniz keyfi yapmak isteyen tatilciler için de mavi bayraklı eşsiz plajlarıyla unutulmaz bir tatil vadediyor.

Antalya’nın en güzel tatil beldelerinden biri olan Kaş, muhteşem plajlarıyla da yaza oldukça iddialı giriyor. Tertemiz turkuaz rengi sularıyla, altın rengi kumsallarıyla Kaş plajlarının bu yıl da tatilciler için çok fazla tercih edilecek gibi görünüyor. Siz de bu yaz deniz, kum ve güneşin tadını huzurlu bir şekilde çıkarmak isterseniz Kaş’ı tatil listenizde ilk sıralara koyabilirsiniz.

Kaşta Görmeniz Gereken 3 Muhteşem Plaj

1. Kaputaş Plajı

Kaputaj Plajı
Kaputaş Plajı

Ülkemizin mavi bayraklı en özel plajlarından biri olan Kaputaş Plajı, Kaş ve Kalkan arasında yer alıyor. Turkuaz rengi suyuyla kendine hayran bırakan Kaputaş, yer altı sularının denize karışmasından dolayı oldukça serin ve her daim tertemiz olmasıyla da çok fazla ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Plajda hem çakıllı hem de kumlu alanlar bulunuyor. Plaj çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz pek fazla işletme olmadığı için plaja tedarikli gitmeniz faydalı olacaktır.

2. Patara Plajı

Patara Plajı
Patara Plajı

12 kilometrelik alana yayılmış incecik kumlardan oluşan sahiliyle muhteşem bir görünüme sahip olan Patara Plajı, birçok yeşilçam filminde de çöl sahnelerinin çekildiği yer olarak biliniyor. Caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan plaj bu nedenle sıkı bir koruma altında ve plajdan denize girmeye belirli saatlerde müsaade ediliyor.

3. Akçagerme Plajı

Akçagerme Plajı
Akçagerme Plajı

Sakin ve dalgasız bir denize sahip olan Akçagerme Plajı özellikle çocuklu aileler için oldukça ideal bir denize girme noktası. 2011 yılında mavi bayrak da alan plaj, Kaş’a yaklaşık 4 km. mesafede bulunuyor. Kaş’tan Akçagerme’ye toplu taşıma araçlarıyla çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Kaş Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi tarafından uygulama alanı olarak kullanılan plajda ihtiyaçlarınızı çok uygun fiyatlara karşılayabiliyorsunuz.

Siz de yaz sıcaklarının kendisini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde muhteşem bir tatil planı yapıp deniz keyfiyle serinlemek isterseniz hemen hazırlıklara başlayabilirsiniz. Kaş’a gitmek için Antalya uçak bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz. Özel aracınızla gelmeyi planlıyorsanız haritamızdan yol tarifi alarak kolay bir şekilde Kaş’a ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.