Karaganda Gezilecek Yerler

Karaganda, Kazakistanın önemli yeraltı kaynaklarına sahip şehirlerinden biridir. Peki ya gezilecek yerleri?

Ülkenin önemli noktalarından bir kaçına ev sahipliği yapan Karaganda hakkında bilmeniz gerekenleri Karaganda gezilecek yerler yazımızda inceleyebilirsiniz.

#1 Karaganda Gezilecek Yerler

Listemizin ilk sırasında;

1- Ecomuseum

Ecomuseum

Karagandı’da bulanan Ecomuseum, şehrin sıklıkla ziyaret edilen turistik noktaları arasında yer alıyor. İçerisinde hem eğlenip hem de kullanımı günümüzde bulunmayan eski teknolojik aletlere göz atabileceğiniz müze içerisinde; eski telefonlar, kuş iskeletleri, gösteri salonları ve eski basım kitapların bulunduğu bir kütüphane bulunmaktadır.

Ecomuseum’u cumartesi ve pazar günleri dışında 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

2- Karaganda Zoo

Karaganda Zoo

Konuşan fil ‘’Batyr’un Evi ‘’ olarak bilinen Karganda Hayvanat Bahçesi, şehirde hem gençlerin hem de yetişkinlerin ilgisini çeken cazip noktalardan biridir. Kazakistan’ın canlı çeşitliliğin görebileceğiniz parkı haftanın her günü 09.00-19.00 saatleri arasına gezebiliyorsunuz.

3- Satpayev Anıtı

Satpayev Anıtı

1964 yılında vefat etmiş,Kazakistan için önemli edebi kişilik olan Satpayev adına şehrin merkezinde dikilmiş olan bir anıt bulunmaktadır. Satpayev Anıtı’nı dilediğiniz gün ve saatte ziyaret edebiliyorsunuz.

4- Kazakistan Bağımsızlık Anıtı

Kazakistan Bağımsızlık Anıtı

Kazakistan’ın bağımsızlığını ilan etmesi üzerine dikilmiş olan anıt, 1996 yılında açılmıştır. Anıtın alt kısmında Kazakça ve Rusça dillerinde yazılmış olan metinde bağımsızlığın ilan edildiği 16 Aralık 1991 tarihi ve günün önemini anlatan bir açıklama bulunmaktadır. Kazakistan için manevi öneme sahip bu anıtı dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Asya’nın sıcakkanlı insanları, doğal güzellikleri ve köklü tarihiyle görülmesi gereken yerlerden olan Karaganda’ya seyahat etmek ister misiniz?

Anında en ekonomik Karaganda uçuşları fiyatlarını inceleyerek, bilet fiyatlarını karşılaştırabilir ve istediğiniz bileti online satın alabilirsiniz.

Karaganda gezilecek yerler listemize ek tavsiye gezi noktalarınızı aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.