Kapadokya’da Balon Turu

0
1127

Turizm dünyasının göz bebeği Kapadokya mevsimi başladı. Balonlar havada renkli görüntüler sergilemeye başlayınca eğlencenin zirvesine tırmanan insanların heyecanı da semalarda hissedilmeye başladı.

Nevşehir sınırları içerisinde yer alan Kapadokya, Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağı’ndan püsküren lav ve küllerin milyonları aşan yıllar boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırılmasıyla oluşan ilginç yüzeysel şekillerin yer aldığı bir noktadır. Tabi ki bunun yanında yine yüz binlerce yıl öncesinde göçlerin olduğu dönemlerde insanların kendilerini düşman saldırılarından korunmak için inşa ettikleri yer altı şehirleri…

Kapadokya

Kapadokya, gizem dolu tarihi ve ilginç yüzeysel şekilleriyle dikkat çekici görkemli bir yerdir. Tüm bunların yanında bu bölgeyi çekici kılan bir diğer özellik de Kapadokya balon turlarıdır. Yaz sezonunun başlamasından önce bahar aylarından itibaren gökyüzünden farklı renkler oluşturan balonlar, burayı en çok akılda tutan yönlerindendir.

Kapadokya

Antik kenti Kapadokya “Güzel atlar ülkesi” anlamına gelir. İç Anadolu’da Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kayseri il sınırlarına kadar uzanan bir yerdir. Burada hayat bir başka akar, tatil farklı bir tarzda yapılır.

Devrent Vadisi
Devrent Vadisi

Balon turu yapmak için tercih edilecek bir yer varsa kesinlikle dünya üzerinde Kapadokya kadar güzel bir yerin olmadığını iddia edebilirim. Dünya turizmi de bunun farkında olsa gerek ki dünyanın dört bir yanından turistler buraya gelerek balon turu yaparlar.

Paşabağ
Paşabağ

Oldukça keyifli ve değişik bir tatil tipi yaşamak isteyenler için önerilebilecek en güzel yerlerden birinin İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya olduğunu söyleyebilirim.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.