Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

0
165
kapadokya'ya ne zaman gidilir

Her mevsim başka güzelliğiyle bizi karşılayan Kapadokya, kışın bembeyaz karlar altındaki peri bacaları, sonbaharda sarıyla yeşilin doğada buluşması ile bizleri büyülemeye devam ediyor.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya, İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Nevşehir’e bağlı birçok ilçeyi kapsayan bölgedir. 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bir oluşumdur aslında. Kapadokya, bölgede düzenlenen balon turları ile ünlenmiş ve dünya çapında bu şekilde tanınır hale gelmiştir. Kapadokya’ya ne zaman gidilir sorusunun cevabını tercih edenlerden nisan, mayıs, temmuz, ağustos, eylül, ekim ayları diye aldık.

Nevşehir – Kapadokya İklim ve Bitki Örtüsü

Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk geçer. Kış mevsiminde sıcaklık çoğu zaman 0(sıfır) °C’nin altında yaşanır. Nevşehir’in bitki örtüsü bozkırdır. Yeşillik alan çok az görülür.

kapadokya ne zaman gidilir

Kapadokya, kışın çok soğuk yazın kavurucu bir sıcaklığa sahip. İlkbahar ve sonbaharda sarıyla yeşilin birleştiği o atmosfer görülmeye değer güzellikler arasındadır. Her mevsim sizi farklı güzellikleri ile bekleyen Kapadokya’da Balon turuna katılmak isterseniz, yılın 12 ayı hava şartlarının uygun olduğu günler yapılmaya devam ediyor.

 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.