Kapadokya Festivalleri | 2019’da Gerçekleşecek 5 Festival

0
220

Kapadokya’nın büyüleyici manzarasında, doğayla iç içe bir macera yaşamaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise eşsiz gün doğumu ile başlayan, müzik ve eğlence dolu bir festival için yapmanız gereken her şeyi sizin için yazımızda derledik;

Siz de hem kamp yapayım hem de gün içinde Kapadokya’nın eğlencelerini keşfedeyim diyorsanız bu yıl tam size göre bir etkinlik gerçekleştiriliyor. Müzik, yemek, doğa, spor  barındıran diğer festivalleri de yaşamak isterseniz, bu yaz tatil programınıza Kapadokya festival tarihlerini eklemenizi tavsiye ediyoruz.

1- Kapadokya Festival

Listenin ilk sırasında; 

#1-Kapadokya Renkli Çadır Festivali

çadır festavali

2019’da ikincisi düzenlenen Çadır Festivali, Kapadokya’nın muhteşem doğasıyla sizleri buluşturuyor. Kendi çadırını kapıp bu eğlenceye ortak olabilirsin.

Nerede? : İshak Kalesi / Ortahisar

Ne zaman? : 5-9 Haziran 2019

Aktiviteler : Yoga etkinliği, balon turları, atv turları, at turları, kamp oyunları, fotoğraf turu, bisiklet turları, gün batımı seyir organizasyonları, her gün farklı müzik grupları ve DJ performansları ile doyumsuz bir eğlenceye kendinizi hazırlayın.

kamp atv

5.6.2019 – Dj Performansı
6.6.2019 – Pupalive ve Dj Performansı
7.6.2019 – Sattas ve Dj Performansı
8.6.2019 – Sütlü Kakao ve Dj Performansı
9.6.2019 – Dj Performansı

* Festival alanında yemek stantları ve büfe bulundurulacaktır.

Festival biletlerini Cappadocia Renkli Çadır Festivali sitesinden alabilirsiniz.

* 18 yaşından küçükseniz eğer festival girişinde ebeveyn kontrolünde programa dahil olabilirsiniz.

#2-Cappadox

cappadox festival

3 gün boyunca şehrin stresinden uzaklaşmak, ruhunu sanatla beslemek isteyenler için doğa dostu festivalimiz Cappadox sizleri bekliyor. Kapadokya festival kategorisinde Cappadox ile ülkemizde ve dünyada çok ses getirdi. Kapadokya’nın büyüleyici doğal güzelliklerinin farklı lokasyonlarında gerçekleşen Cappadox, yurt içi ve yurt dışından sanatçıları bir arada ağırlıyor, ziyaretçileriyle buluşturuyor. Müzik, sanat ve gastronomiyi bünyesinde barındırıyor. İlki 2015’de Kapadokya Çarpması adıyla gerçekleştirilen Cappadox, 2016’da Gelin Bahçemizi Ekelim, 2017’de Dünyadan Çıkış Yolları, 2018’de Sessizlik temasıyla gerçekleşen festival bu yıldan itibaren 2 yılda bir gerçekleşecek. Festivalin 5.’si 2020 yılında gerçekleşecek. Doğa Dostu Cappadox güneş enerjisiyle çalışan yayın sahnesinden, festivalleri canlı olarak yayınlayarak tüm dünyayla buluşturuyor.

Ne zaman? : 6-11 Haziran 2020

*Festival biletleri için Cappadox’un sitesini ziyaret edebilirsiniz.

#3- Kapadokya Bisiklet Festivali

bisiklet festivali

Festivalin asıl amacı bölgeyi uluslararası spor turizmi açısında tanınır hale  getirmek. Kapadokya Bisiklet Köyü Buluşması 4 gün sürecek olan bir etkinlik. 2015’de düzenlenen Salcano Kapadokya Bisiklet Festivaline 21 ülkeden 837 bisikletli katılmış.  Herhangi bir sınırlaması bulunmayan bisiklet festivali her yaştan katılımcıyı bekliyor. Bu yıl da Ürgüp belediyesinin katkılarıyla yapılacak olan festival sizi de pedal çevirmeye davet ediyor.

Ne zaman? : 29 Ağustos –  1 Eylül 2019

Nerede? : Ürgüp / Nevşehir

*Etkinlik tarih ve saati değişiklik gösterebilir.

#4-Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali

urgup uzum festıval

Ürgüp’ün en önemli kültürel festivallerinden olan Bağ Bozumu Festivali aslında tam anlamıyla üzüm festivali, Ürgüp Belediye’si ve birçok kurum kuruluşun desteği ile bu yıl 48.’si gerçekleştirilecek. Festivalde 2 gün boyunca yerli ve yabancı misafirlere 4 ton Ürgüp üzümü dağıtılacak. Geçtiğimiz senelerde yapılan festivalde çeşitli etkinlik, yarışmalar, konserler, yemek stantlarıyla katılımcılar eğlenceye doymuştu. Bu yıl da eğlence dolu bir festival yaşamak isteyenlere Ürgüp Belediye’si kapılarını açıyor.

Nerede? : Ürgüp Üç Güzeller Mevki Festival Alanı

Ne zaman? : 16-17 Eylül 2019

Saat : 11:00-20:00

#5-Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali

yemek festivali

Bu yıl 18.’si düzenlenen yemek festivali Türkiye Aşçılar Federasyonu, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Festivalin asıl amacı bölgenin yöresel tatlarının dünyaya tanıtılması. Federasyona üye aşçılar, çorba, ana yemek, tatlı kategorilerinde kıyasıya yarışıyor. Yarışmanın kazananlarına para ve elektronikli aletlerden oluşan hediyeler veriliyor.

Ne zaman? : 22 Nisan 2019

Saat : 10:00-23:00

Nerede? : Göreme / Nevşehir

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almış olan kültürel değerimiz Kapadokya, festivalleriyle de sizlere kapılarını açıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
11

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.