kano

Nijerya’nın geleneksel şehirlerinden olan Kano; renkli insanları, dansları, müzikleri ve farklı kültürel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Afrika Kıtası’na doğru yaptığımız bu yolculukta ‘’ Kano Gezilecek Yerler ‘’ yazımızı inceleyerek, şehrin görülmesi gereken yerleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gidan Makama Museum Kano 

Gidan Makama Museum Kano

Nijerya’nın Kano bölgesinde bulanan Gidan Makama Müzesi; tarihsel öğelerin, zanaatkarların eserleri ve sanat dallarına ait parçaların oluşturduğu önemli koleksiyonlara sahiptir. Yıl boyu kalıcı 11 sergiye ev sahipliği yapan müzede Nijerya’nın köklü tarihini, Kano’da yaşanan savaşlar ve devlet tarihine ait ayrıntılı bilgilere erişebiliyorsunuz.

Müze içerisinde mevcut olan açık alanlarda geleneksel danslar ve müziklerin sahnelendiği bir performans kısmı da bulunmakta. Afrika kültürünün sembollerini yakından görmenizi sağlayacak olan müzeyi dilediğiniz her gün 08.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Kano Zoo

kano zoo

Kano’nun en çok ziyaret edilen noktaları arasında bulunan Kano Zoo, şehri gezerken ziyaret etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Çocukların ve gençlerin oldukça ilgisini çeken bu parkta bulunana canlılarla aranızda sadece birkaç metre bulunmakta.

Belki de hayatınız boyunca bu kadar güvenli olarak yaklaşamayacağınız bu canlıları isterseniz sevip besleyebiliyorsunuz. Nijerya’nın sürüngenlerinden, memeli canlılarına, kuşlarından, yırtıcı canlılarına kadar birçok hayvanı görebileceğiniz bu bahçeyi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

*İlk önce Kano’ya uğrayıp sonrasında Afrika’da safariye çıkmaya ne dersiniz? Eğer uçak bileti fiyatlarından çekiniyorsanız anında en avantajlı yurt dışı uçak bileti sayfasını inceleyebilir, kendinize uygun bileti kolaylıkla satın alabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.