Kahramanmaraş’ta Görmeniz Gereken 5 Yer

0
1055

Türkiye’nin coğrafi bakımdan yarısı Akdeniz diğer yarısı ise güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan kenti Kahramanmaraş, her ne kadar hak ettiği değeri görmese de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken kentlerden biridir. Kültürel değerleri, tarihi ve turistik alanları ve daha birçok yönü ile keşfedilmeyi hak eden bir şehirdir.

Güneydoğu Anadolu turu düzenlerken, kendi başına zaman ayrılması gereken bir kenttir Kahramanmaraş. Öyle ki gerek doğal alanları gerekse de tarihi değerleriyle hayranlık uyandıracak düzeyde bir yerleşim yeridir. Sizin için Kahramanmaraş’ta görmeniz gereken 5 yer hakkında gerekli bilgileri toplayarak, keyifli bir gezinti yapmanıza yardımcı olacağız. Şimdi dilerseniz seyahatinizin daha rahat olabilmesi açısından Kahramanmaraş uçak bileti ayrıcalığı sunan biletbayi.com web sitesinden biletinizi ayırtıp size sunacağımız yerlere birlikte göz atalım.

Kahramanmaraş’ta Görmeniz Gereken 5 Yer

  1. Maraş Kalesi

Kahramanmaraş merkezinde yığma tepenin üzerinde yer alan “Maraş Kalesi” yapımı hakkında net bir tarih olmamakla birlikte MÖ 1. yüzyıl – MS 2. yüzyıl arasında yapıldığı düşünülmektedir. Bugüne kadar birçok onarımdan geçirilen Maraş Kalesi, kenti kuş bakışı görmek isteyenler için ideal bir noktadır. Buraya gelmişken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

Maraş Kalesi

  1. Ulu Camii

Dondurması ile meşhur Kahramanmaraş’a geldiğinizde, kentin göbeğinde yer alan Ulu Camii’ni mutlaka ziyaret listenize alın. Dulkadiroğlulları tarafından yaptırılan cami, Maraş Kalesi’nin eteklerinde kalıyor. Çevresindeki parklarla tam bir konaklama durağı haline gelen caminin etrafı, ağaçlarla çevrilidir. Günün her saati ziyaret edebileceğiniz Ulu Camii, ziyaretinizin güzel yönlerinden olacaktır.

Ulu Camii

  1. Kahramanmaraş Müzesi

Milli Mücadele yıllarını en iyi şekilde anlatan minyatürleri ve “Mamut İskeleti” diye adlandırılan parça, Kahramanmaraş Müzesi’nin en görülmeye değer eserlerindendir. Tabi bunların yanı sıra kültürel anlamda Maraş’ı tanımak için de gayet ideal bir gezi noktasıdır. Girişi ücretsiz olan müzede, Maraş’ın tarihi geçmişi, kültürel yaşamı ve değerleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Müzesi

  1. Yeşil Göl

Şehir merkezinden uzaklaşmak, doğa ile baş başa kalmak isteyenler için Maraş’ın 70 km. uzağında yer alan Yeşil Göl, isabetli bir seçimdir. Yerli halk, ailece mesire alanı olarak kullanır burayı. Şelalesi, gölü ve etrafındaki yeşil ağaçlarla bir kombinasyon oluşturan Yeşil Göl, Maraş’ta görülmesi gereken 5 yerden biridir.

Yeşil Göl

  1. Kapalı Çarşı

Tarihi geçmişi uzun dönemlere dayanan her kentin kendine özgü klasik bir çarşısı vardır. Kahramanmaraş’ta bu unvana sahip olan yer “Kapalı Çarşı” olarak, Osmanlı döneminden kalma yerdir. Bedesten ve bakırcılar olmak üzere iki bölüme ayrılan bu çarşıda, yöresel ürünler, bakır sanatları ve yöreye ait kuru gıda bulabilirsiniz. Gezi noktasının bu son durağı ile Maraş’ı çok daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

Kapalı Çarşı

Zengin kültürel mirası ile iki bölgede yer alan Kahramanmaraş, zengin doğal güzelliği ve tarihi kültürel varlıkları ile ziyaretçilerinin keşfedilmesini bekleyen kenttir. Araştırmalarınızı doğru bir şekilde yapabileceğiniz ve en ucuz uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanabileceğiniz biletbayi.com web adresinden bilet rezervasyonunuzu yaptırarak tatil için gerekli hazırlıkları yapmaya başlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.