İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

0
1178

Ege bölgesinin güzellik simgelerini bir arada barındıran ve misafirlerine sunduğu bakir doğası ile hoş vakitler geçirmelerini sağlayan İzmir’in Foça ilçesi ve Yeni Foça beldesi, muazzam güzellikleri ile her sezon ziyaret edebileceğiniz bir yerdir.

Menemen ilçesinin kuzeyinde, Aliağa ilçesinin batısında yer alan Foça, tam bir doğa cennetidir. Sunduğu manzaralar, tabiatın hoş armağanları ve görece göze hitap eden alanları ile tatil için seçilebilecek en güzel yerlerden biridir. Bol oksijeni ile tatilcilerin dinlenmesini en iyi şekilde sağlayan Foça’nın 30 km’ye ulaşan sahil şeridi, özellikle de yaz sıcaklarından uzaklaşmak isteyenler için tavsiye edebileceğim muazzam güzelliklere sahip bir yerdir. Tatilinizi burada değerlendirdiğinizde, konaklama sorunu kesinlikle yaşamayacağınızı vaat edebilirim. Oteller, pansiyonlar ve turistik tesisler, konaklamada yakalamak istediğiniz en güzel olanaklarıyla tatil günlerinde sizlere eşlik edecektir.

Yeni Foça

Foça’da ne yenir?

Tatilinizi Ege bölgesinin cennet köşelerinden bir köşede değerlendiriyorsunuz. İzmir’in Foça ilçesi, her anlamda tatilinizin renkli ve kaliteli geçmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. Burada yemek kültürü adına yöresel yemekleri bulabileceğiniz gibi değişik dünya mutfaklarından örnekler de bulabilirsiniz. Ancak yöresel yemeklerinden faydalanmak istiyorsanız “Ege’nin yaprak sarması” kesinlikle tatmanız gereken lezzetlerindendir. Sahil kenti olması sebebiyle balık ve deniz ürünlerinin de burada fazlasıyla görüldüğünü ve mutlaka tadına bakılması gerektiğini söylemek istiyorum. Taze enginar dolması ve taze bakla da yine Foça’da yiyebileceğiniz yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

Taze enginar dolması

Foça’ya nasıl gidilir?

İzmir’in Foça ilçesi, İzmir’den Çanakkale istikametine doğru giderken Menemen ilçesini geçerek 9 km. ilerlediğinizde karşınıza çıkar. İzmir-Çanakkale yolunu takip ederek sol istikamette ilerlediğinizde Foça’ya ulaşırsınız. Hoş koyların ve mükemmel manzaraların bulunduğu Yeni Foça beldesine ulaşmak için ise 22 km. daha ilerlemeniz gerekiyor.

Eski Foça

Foça’da nerede kalınır?

Lüks, ekonomik ve standart tip olmak üzere her keseye uygun otel ve pansiyonların bulunduğu Foça’da denize nazır otellerde konaklayabilir, otellerin sunduğu hizmetlerden yararlanarak konaklamada daha huzurlu ve daha rahat vakit geçirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
1

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.