İzmir’de Çadır Kurabileceğiniz 6 Muhteşem Kamp Alanı

0
770

Siz de kamp yapmayı seviyor, ” İzmir’de nerede kamp yapılır ?” diye düşünüyorsanız, merak ettiğiniz her şeyi yazımızda derledik…

Şehrin gürültüsünden bunalıp, çadırını alan kamp yapar oldu. Eskiden küçük bir kesimin meraklısı olduğu kamplar, günümüzde pek çok genç tarafından hem tatil hem kafa dinleme olarak algılanıyor. Bu durum da kamp alanı arayışlarını bir hayli arttırdı. Öyle ki yaz döneminde İzmir kamp alanlarında yer bulabilmek bile oldukça zor

#1 İzmir Kamp Alanları

İşte sizler için derlediğimiz İzmir’de Çadır Kurabileceğiniz 6 Muhteşem Kamp Alanı;

1- Demircili – Urla

İzmir kamp alanları
Demircili- Urla

Denize karşı muazzam bir kamp yapmak isteyenler için Urla’nın Demircili koyu tercih edilmesi gereken kamp alanlarından biri. Berrak ve masmavi deniziyle dikkat çeken Demircili plajı içerisinde ayrılan özel alanda kamp yapabilir, tuvalet ve yemek ihtiyaçlarınızı plaj içerisindeki tesisden karşılayabilirsiniz.

2- Karagöl

İzmir kamp alanları
Karagöl – İzmir

Karagöl kamp alanı, İzmir’in en sevilen çadır mekanlarından biri.  Yaman dağları üzerinde yer alan Karagöl, yemyeşil bir alan üzerine kurulu. Tertemiz havası ve huzur verici esintisiyle kampçıların bir numaralı tercihlerinden biri.

3-  Teos Orman Kampı – Seferihisar

İzmir kamp alanlarıTeos Kamp AlanıSığacık Seferihisar’da yer alan Teos Orman Kampı, mavi ve yeşil ile birlikte huzur duyacağınız kamp alanlarından bir diğeri. Kamp alanında, piknik alanlarından tutunda otopark ,içme suyu, elektrik ve hatta soyunma kabinlerine kadar ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.

4- Delikli Koy – Alaçatı

İzmir kamp alanları
Delikli Koy

İzmir’in sevilen semtlerinden Alaçatı’da yer alan Delikli koy, kamp severler için birebir. Görür görmez hayran kalacağınız bu muhteşem plajda çadır kurabilir, huzur içerisinde dalgaların sesini dinleyebilirsiniz.

5-  Varil Barrel Camping – Selçuk

İzmir kamp alanları
Şirince – Selçuk

Şirince turistik açıdan son yıllarda oldukça popülerleşmiş Selçuk köylerinden biri. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz köy içerisinde ünlü sanatçı Hayko Cepkin’in işlettiği Varil Barrel Camping yer alıyor. Küçük ücretlerle muhteşem bir kamp deneyimi ise sizleri bekliyor.

6-  Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

İzmir kamp alanları
Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

Kemalpaşa – Torbalı yolu üzerinde bulabileceğiniz Dereköy kamp alanı, İzmir’in en meşhur kamp alanlarından bir diğeri. Çadırınızı sırtınıza takıp rahatlıkla gidebileceğiniz alan içerisinde sizlere yalnızca WC imkanı sunuluyor. Elektrik maalesef ki yok. Yalnızca kafa tatili yapmak isteyenler için ise müthiş dinlendirici bir kamp noktası. İzmir’de orman kampı tercih edenlere önerebileceğimiz noktalardan biri.

İzmir’in kamp alanları ilgili bilgi birikiminizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşarak, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz. 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
11

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.