İstanbul’da Lale Zamanı: Lale Festivali (1-30 Nisan)

0
1217

Nisan ayı geldiğinde, dünyanın her yerinde baharın gelişi kutlanır. Farklı ülkelerden farklı görsel şovların yaşandığı Nisan ayı İstanbul’da Lale Festivali ile kutlanır.

Bu yıl 12.si düzenlenecek olan İstanbul Lale Festivali, 1 Nisan Cumartesi günü başladı ve 30 Nisan’a kadar devam edecek. Festival boyunca İstanbul’un en güzide noktaları milyonlarca lale ile baharı karşılayacak.

İstanbul Lale Festivali

2005 yılından bu yana düzenli olarak her sene gerçekleştirilen İstanbul Lale Festivali, bu yıl da yine tüm coşkusuyla kutlanıyor. Festival süresi boyunca en renkli zamanlara tanıklık eden yerler Emirgan Korusu ile Göztepe 60. Yıl Parkı olacak. Bu iki yerde, 1-30 Nisan tarihleri aralığında birçok etkinlik düzenlenecek. Festival, İstanbul genelinde kutlandığı için İstanbul’un park ve bahçeleri lalelerle süslenecek. Bu görsel şovdan bir pay almak isteyenler ise 500 bin laleden yapılan Lale Halısı’nı 2015 yılından sonra bir kere daha görebilecekler, Lale Halısı, Sultanahmet Meydanı’nda ziyaretçilerini bekliyor olacak.

İstanbul Lale Festivali

Doğrusu İstanbul Lale Festivali’ne katılmak için birçok gerekçe var. Festival süresi boyunca kentin iki farklı noktasında yerli sanatçılar konserler verecek, ebru zanaatçılar canlı performansı ile festivale katılanlara görsel bir şov sunacak. 2013 yılında bu yana Lale Festivali boyunca düzenlenen İstanbul Lale Kupası Uluslararası Kadın Bayanlar Tenis Turnuvası, festivalin en izlenmeye değer etkinlikleri arasında yer alıyor. Ayrıca İstanbul Lale Festivali Üniversiteler Arası Plaj Futbolu Turnuvası da yine bu sene festival tarihleri arasında oynanacak.

İstanbul Lale Festivali

“İstanbul’da Lale Zamanı” temasıyla bu yıl 12.si düzenlenen festival, 10 yıldır İstanbulluları sanata doyuruyor. Bu sene de yine bir hayli güzel geçen ve şimdiye kadar birçok etkinlik ile festivale katılanları kültürel doyum noktasına ulaştıran festival, geçmiş yıllarda düzenlenen festivalleri merak edenlerin merakını da gideriyor. Festival boyunca ziyaretçilere açık tutulacak Lale Festivali Kronolojik Fotoğraf sergisini ziyaret ederek bu yıl 12.si düzenlenen Lale Festivali’nin ilk yılından bu yılına düzenlenen etkinlikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Lale Festivali

Bir hayli canlı performansla devam eden İstanbul Lale Festivali kapsamında Emirgan Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı’nda canlı lale satışları düzenlenecek. Bununla birlikte İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) tarafından Emirgan Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı’nda bir “Geleneksel Türk Sanatları’nda Lale” temalı sergi kuracak ve sergide İSMEK üretimi laleler satılacak.

İstanbul Lale Festivali

Zamanınız varsa ve İstanbul’da güzel vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle en doğru zamanın İstanbul Lale Festivali zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.