Ana sayfa » Ulkeler » Asya » Laos » İstanbul Restaurant, Vientiane

İstanbul Restaurant, Vientiane

0
975

Tayland sınırına yakın bir yerde bulunan Vientiane, dünyanın en sıkıcı başkentlerinden biri olarak kabul ediliyor. Burada yapılabilecek çok fazla şey bulunmadığı için daha çok sırt çantalı gezginler tarafından ziyaret ediliyor. 

Yaşamın oldukça sade ve sakin geçtiği bir başkent olan Vientiane’de geçmişte burada sömürgecilik yapan Fransa’nın etkilerini her noktada görmek mümkün olabiliyor. Fransız etkisinin en çok görüldüğü nokta ise şehri mimari yapısı.

Asyada Bir Türk Lokantası: İstanbul Restaurant

Yurt dışındayken memleketten birini görmek insanda büyük bir huzur ve güven duygusu oluşturuyor. Bunun yarattığı mutluluk tarif edilemez. Asya’da Laos gibi oldukça ufak ve pek fazla kişinin bilmediği bir yerde bir Türk restoranına rastlamak ise çölde bir vahaya rastlamak gibi bir şey.

Restaurant bir Türk ailesi tarafından işletiliyor

İstanbul Restaurant, Laos’un başkenti Vientiane’de Türk yemekleriyle hizmet veren bir işletme. Yürüyen her türlü canlıyı yiyebilen ve bir Türk için denemesi bile işkence olabilecek şeyleri rahatlıkla mideye indirebilen insanların yaşadığı bir yerde bir Türk lokantası olması bile Türk gezginlerin burayı ziyaret etmesi için yeterli bir sebep olacaktır.

İstanbul Restaurant, çok nazik bir Türk ailesi tarafından işletiliyor. Mekanda lahmacundan, pideye; Adana kebaptan patlıcanlı kebaba kadar aklınıza gelebilecek birçok Türk lezzetini bulabiliyorsunuz. Hele bir de şöyle köpüğü üzerinde güzel bir de ayran içerseniz sonraki ziyaretleriniz için muhteşem bir enerji depolamış oluyorsunuz. Yurt dışında bulmakta hayli zorluk çekilen demli bir Türk çayı ise bütün yol yorgunluğunuzu üzerinizden atmanızı sağlıyor.

Demli bir çay eşliğinde kahvaltı yapmaya ne dersiniz?

Eğer yolunuz Laos’un başkenti Vientiane’ye düşerse ve Türk yemeklerinden vazgeçemem diyorsanız İstanbul Restaurant sizin için muhteşem bir kurtarıcı olacaktır. Buradaki lezzetli yemekler sayesinde Laos geziniz çok daha keyifli bir hal alacaktır.

Laos’un başkenti Vientiane’ye ülkemizden düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Sitemizden ucuz uçak bileti seçeneklerini inceleyerek biletinizi avantajlı fiyatlarla alarak ucuza uçmanın keyfini siz de zahmetsizce yaşayabilirsiniz. Vientiane’ye geldiğinizde bu güzel Türk lokantasını mutlaka ziyaret etmenizi ve yemeklerinin tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.