İrlanda’ya Gittiğinizde Hayran Kalacağınız Doğa Manzaraları

0
1498

Kaleleri, karanlık atmosferi ile tam bir Orta Çağ ülkesi izlenimi yaratan İrlanda, son dönemlerde birçok filmin ve dizinin de çekildiği yer olarak gündeme geliyor.

Savaşlarla dolu üzücü bir tarihe sahip olan İrlanda, artık adını daha çok turistik özellikleriyle duyuruyor. Birçok tarihi noktaya sahip olan bu ada ülkesi, hayli etkileyici doğal güzellikleriyle de turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

İrlanda’da Hayran Kalacağınız Doğal Güzellikler

1.Moher Kayaları

Moher Kayaları

Yılda 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilen bu muhteşem güzellik, İrlanda’nın batısında Burren sahillerinde bulunuyor. Uçurumun yüksekliği 214 metreye kadar ulaşıyor.

2.Burren Karstik Araziler

Burren Karstik Araziler

Burren bölgesindeki bu doğal oluşum da turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

3.Dun Aengus

Dun Aengus

Atlas Okyanusu’na bakan bir uçurumun kenarına konumlandırılan bölgenin en eski taş kalelerinden biri olan Dun Aengus, nefes kesici manzarasıyla görenleri etkilemeyi başarıyor.

4.Conor Geçidi Şelalesi

Conor Geçidi Şelalesi

Yolunuz İrlanda’ya düşerse bu şelaleyi mutlaka görmelisiniz.

5.Tara Tepesi

Tara Tepesi

Tarihi M.Ö 25oo yıllarına uzanan Tara Tepesi, eski çağda tanrıların kutsal evi ve kralların merkezi olarak kabul edilmekteydi.

6.Giant’s Causeway

Giant’s Couseway

Bushmills kasabasında bulunan ve bölgedeki volkanik patlamalarla oluşan bu kesitli yapı, ülkenin görülmesi gereken önemli doğal güzelliklerinden birisi.

7.Wicklow Dağları

Wicklow Dağları

6. yüzyılda inşa edilmiş bir manastırı da içinde bulunduran Wicklow Dağları Ulusal Parkı birçok turist tarafından ziyaret edilen oldukça önemli bir doğal güzellik.

8.County Sligo

County Sligo

Buzul çağlardan kalmış kesikli dağların yemyeşil bir örtüyle kaplanmasıyla ortaya bu eşsiz manzaralarla County Sligo kesinlikle görülmeyi hak eden bir bölge.

9.The Dark Hedge

The Dark Hedge

200 yıllık kayın ağaçlarının oluşturduğu bu doğal tünel karanlık atmosferine rağmen oldukça çekici bir doğal güzellik. Armoy yakınlarında bulunan The Dark Hedge, Game of Thrones dizisi tarafından büyülü atmosferi nedeniyle set olarak kullanılan mekanlardan biri.

10.Aran Adaları

Aran Adaları

Galway’dan feribotla bir saatle ulaşılan bu adalar topluluğu, henüz modern dünyanın kirinin bulaşmadığı tam bir doğa harikası. Ziyaret edenlerin “huzur” kelimesiyle tanımladığı bu adaları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.