Ana sayfa » Ulkeler » Avrupa » Birleşik Krallık » İrlanda » Dingle » İrlanda’nın Sevimli Sahil Kasabası: Dingle

İrlanda’nın Sevimli Sahil Kasabası: Dingle

0
1425
Dingle, İrlanda

İrlanda’nın sevimli bir liman kasabası olan Dingle Yarımadası, yaz aylarında engebeli sokaklarında pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.

Hazırladığımız Dingle şehir rehberi ile Dingle gezisi planlarken işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bilgilere ve daha önce yazdığımız yazıların linklerine yer verdik. Dilerseniz daha fazla zaman kaybetmeden sizi yazımızla baş başa bırakalım.

#1 Dingle Şehir Rehberi

1- Dingle Gezilecek Yerler

Dingle şehir rehberi
Kilmalkedar Church, Dingle

Dingle, İrlanda’nın eski yerleşim yerlerinden biri ve bu kasabada turistlerin özellikle görmesi gereken pek çok antik yerleşim yeri bulunuyor. Kasabada görmeniz gereken önemli noktalarla ilgili bilgilere ve fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

2- Dingle’da Nerede Kalınır?

Dingle’ın şehir merkezinde çeşitli bütçelere uygun konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Özellikle liman manzaralı otellerde kalmak oldukça keyifli olacaktır. Şehirde konaklayabileceğiniz otel tavsiyelerine buradan ulaşabilirsiniz.

3- Dingle Alışveriş Olanakları

Dingle şehir rehberi
John Street, Dingle

İrlanda’nın güneybatı bölgesindeki önemli alışveriş bölgelerinden biri olan Dingle’da hem bölgesel butik dükkanlardan hem de alışveriş merkezlerinden ihtiyacınız olan her şeyi almanız mümkün. Dingle’dan ne alınır? Dingle’da nereden alışveriş yapılır? diye merak ediyorsanız Dingle alışveriş rehberi yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

4- Dingle’da Gece Hayatı

Dingle çılgında bir gece hayatı yaşamak isteyenler için tercih edilebilecek bir yer değil; ancak keyifli bir gezinin ardından bir şeyler içmek ve gezinin yorgunluğunu üzerinizden atmak istiyorsanız kasabadaki Irish pubları ve barları ziyaret edebilirsiniz. Kasabadaki en beğenilen mekanlarla ilgili bilgilere ve fotoğraflara ise Dingle gece hayatı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

5- Dingle Şehir İçi Ulaşım

Dingle küçük bir kasaba olduğu için şehir merkezinde ulaşımınızı rahat bir şekilde yürüyerek ya da bisikletle gerçekleştirebilirsiniz.

6- Dingle’a Ne Zaman Gidilir?

Dingle şehir rehberi
Dingle en güzel zamanlarını yaz mevsiminde yaşamaktadır

Dingle’a gitmek için özellikle yaz aylarının çok isabetli olacağını söyleyebiliriz. Dingle’a gezi düşünüyorsanız nisan ayı ile ağustos ayı arasındaki zaman dilimini değerlendirmeniz mantıklı olacaktır.

7- Dingle’a Nasıl Gidilir?

Dingle’a ülkemizden sefer bulunmuyor. Bu nedenle buraya gitmek için Dublin, Cork, Galway gibi şehirlere giderek buradan tren veya otobüs seçenekleriyle aktarma yapmak gerekiyor. Eğer siz de Dingle’a gitmek istiyorsanız www.biletbayi.com adresini ziyaret edebilir ve seyahatinizi planlayabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.