Hangzhou

Yılda 20 milyon gibi çok ciddi bir sayıda ziyaretçiyi ağırlayan ”Hangzhou’da nerede kalınır?” sorusunun  cevabı yazımızda..

Karmaşık bir yapıya sahip ola şehre ilk defa gelenler için ise “Hangzhou’da nerede kalınır” sorusu cevabı bulunması gereken önemli konuların başında gelmektedir.

#1 Hangzhou’da nerede kalınır? En ideal konaklama bölgeleri

Ulaşım olanaklarının oldukça geniş olduğu Hangzhou’da konakladığınız yerden şehrin gitmek istediğiniz yerine kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. Şehirde konaklayabileceğiniz en önemli 4 bölge bulunuyor. Bu bölgelerden şehir merkezi eğlence ve alışveriş dünyasının kalbi niteliğinde. Wulin Meydanı ise şehri ticari anlamdaki önemli noktalarından biri ve bu bölgede de birçok konaklama seçeneği bulunuyor. West Bölgesi’nin kuzeyi ve Hubin Caddesi de tercih edilebilecek diğer bölgeler.

Şehirdeki konaklama fiyatlarının Avrupa’nın popüler şehirlerine göre oldukça uygun olduğunu belirtmeliyiz. Buraya geldiğinizde çok lüks olmasa da konaklama ihtiyacınızı giderebileceğiniz 15$ gibi fiyatlara yerler bulabilirsiniz. Tabi ki bizim tavsiyemiz eğer bütçeniz yeterli ise biraz daha iyi düzeydeki geceliği 40-50$ olan konaklama seçeneklerine yönelmeniz yönünde olacaktır.

#2 Hangzhou Otel Tavsiyeleri

1- Wushanyi International Youth Hostel

Wuhan İnternational Youth Hostel

Otel Wushan Meydanı’na çok yakın bir konumda bulunuyor. Hangzhou Tren İstasyonu ise otele sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu da oteli ulaşım konusunda hayli avantajlı hale getiriyor. Fiyat olarak da ortalamaya göre oldukça uygun olan otele rezervasyon yaptırmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

2- Han Xuan Boutique Hostel

Han Xuan Boutique Hostel

Güzel bir Asya kahvaltısı ile güne başlamanıza olanak tanıyan butik Hangzohu hosteli kendinizi evinizin konforunda hissetmenizi sağlıyor. Özel banyoda duş imkanı da sunan hostel uygun fiyatı ile de şehirde yüksek talep gören hostellerin başında geliyor. Hemen buradan rezervasyonunuzu yaptırarak bu hostelde konaklama şansına sahip olabilirsiniz.

3- Holiday Inn Express Hangzhou Huanglong 3*

Holiday Inn Express Hangzhou Huanglong

Konforlu bir konaklama için ihtiyacınız olabilecek her şeyi size sunan otel size Holiday Inn oteller zincirinin güvencesini sunuyor. Fiyat/performans anlamında ”Hangzohu’da nerede kalınır?” sorusuna cevap arayanlar için  şehirdeki en ideal otellerden birinin burası olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer siz de tercihinizi bu otelden yana kullanmak isterseniz rezervasyonunuzu hemen yaptırmanızı öneriyoruz.

4- Huachen International Hotel 4*

Huachen International Hotel

”Hangzhou’da nerede kalınır?” sorusuna cevap veren,West Gölü’ne sadece 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan otel, ziyaretçilerine konforlu bir konaklama deneyimi yaşama imkanı sunuyor. Otelde 19. katta bulunan yemek bölümü ise manzara eşliğinde bir şeyler yeyip içmeye imkan sunuyor. Detaylar için burayı tıklayabilirsiniz.

5- Hangzhou Merchant Marco Edgelake Hotel 4*

Hangzhou Merchant Marco Edgelake Hotel

Şehir merkezinde bulunan otel hem alışveriş olanaklarına hem de ulaşım seçeneklerine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Otel Shangcheng bölgesinde yer alıyor. Otelle ilgili detaylara ulaşmak ve fiyat bilgilerini incelemek isterseniz buradan otel sayfasına ulaşabilirsiniz.

*Hangzhou, Uzakdoğu’nun gizemini ve tarihini keşfetmek isteyenler için çok güzel bir fırsat.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.