Hangzhou Gezilecek Yerler Listesi | En Popüler 10 Yer

Hangzhou, Çin’in Zhejiang eyaletine başkentlik yapan, ülkenin önemli bir tatil beldesi. Şehri yılda ortalama 20 milyon kişinin ziyaret ettiği belirtilmektedir.

West Lake etrafında şekillenmiş tam bir doğa harikası olan Hangzhou, Çin’e gelenlerin mutlaka görmesi gereken şehirlerin başında geliyor. 3-4 günlük keyifli bir tatil için ideal bir rota olan şehirdeki görmeniz gereken yerleri Hangzhou gezilecek yerler yazımızda sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Hangzhou Gezilecek Yerler

1. West Lake

West Lake

Şehrin en önemli güzelliklerinin başında gelen West Lake, ziyaretçilerin de uğrak noktalarından biri. Gölün geçmişiyle ilgili aşk dolu efsanelerin dolaşması, gölü şehre gelen aşıklar için daha bir anlamlı kılıyor. Gölün çevresinde çok keyif alabileceğiniz etkinliklere de katılmanız mümkün.

2. Işık ve Su Gösterisi

West Lake’de gerçekleştirilen ışık ve su gösterileri

West Lake, akşamları Hyatt Regency Oteli önünde çok keyifli ışık gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Şehirde kaldığınız sürece en azından bir akşam bu otelin önüne gelerek bu etkileyici gösteriyi izlemenizi öneriyoruz.

3. Qinghe Fang Caddesi

Qinghe Fang Caddesi

Hefang Caddesi’nin bir parçası olan Qinghe Fang Caddesi şehrin tarihi sokaklarında gezmek isteyenler için ziyaret edilmesi gereken en önemli duraklardan.

4. Songcheng

Songcheng

Song Hanedanlığının kültürel ve tarihi yapısını gözlemleyebilmek adına şehirdeki en önemli yerlerden biri Song Hanedanlığı Kasabası.

5. General Yue Fei Türbesi

Yue Fei Türbesi

Song Hanedanlığı’nın güçlü, zeki ve başarılı generallerinden biri olan Yue Fei adına yapılan bu anıt mezar, turistlerin şehirde en çok ziyaret ettiği noktaların başında geliyor.

6. Lingyin Tapınağı

Lingyin Tapınağı

Çin‘deki en önemli tapınaklardan biri olan Lingyin Tapınağı, Hangzhou gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunması gereken yerlerden biri.

7. Fei Lai Tepesi

Fei Lai Tepesi

300’den fazla taş heykelin bulunduğu Fei Lai Tepesi, Lingyin Tapınağı’nın hemen yanında bulunuyor.

8. Hangzhou Botanik Bahçesi

Botanik Bahçesi

Çin’de bu tarz bahçelere pek şehirde rastlamak mümkün. West Lake’nin kuzeybatısında yer alan Hangzhou Botanik Bahçesi ise Hangzhou gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken bir bahçe. Birbirinden keyifli bölümlerden oluşan bahçe ziyaretçilerin büyük beğenisini topluyor.

9. Çin Ulusal İpek Müzesi

Ulusal İpek Müzesi

Çin, ipek üretimi konusunda dünyanın sayılı ülkelerinden biri konumunda bulunuyor. Hangzhou ise ülkede ipeğin başkenti olarak kabul ediliyor. Müzede ipeğe dair her şeyi bulabiliyorsunuz.

10. Çay Müzesi

Çin Ulusal Çay Müzesi

Çay, Çin kültüründe oldukça önemli bir yere sahip. Bu önemden yola çıkarak yapılan ve 4 binadan oluşan Çay Müzesi, çayla ilgili pek bilgiye ulaşabileceğiniz şehirdeki önemli duraklardan biri.

Çin’in bu keyifli şehrini keşfe çıkmak ve bu güzel yerleri yakından görmek isterseniz sitemizden en ucuz uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eğer bilet ücretini tek seferde ödemede zorluk çekerseniz, hiç dert etmeyin. Biletinizi 9 taksit avantajıyla bütçenize dokunmadan ödeyebilirsiniz.

Hangzhou’ya özellikle ilk defa geliyorsanız aklınızda “Hangzhou’da nerede kalınır?” sorusu oluşabilir. O halde burayı tıklayarak otel ve konaklama tavsiyelerinde bulunduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz 😉

Yorum yapın

Bizi Takip Edin