Hafta Sonu Kaçamağı için Sapanca ve Abant

0
981

Marmara bölgesinin sakinleri için hafta sonu kaçamağına ortaklık eden Sapanca ve Abant, her mevsim gidilecek muazzam tabiatı ile huzur saçıyor.

Bolu’nun en gözde tatil beldelerinden biri olan Sapanca ve Abant Gölü’nün ve çevresindeki doğa güzelliklerinin muazzam güzellikleriyle hafta sonu kaçamak yapmak isteyenlerin sığındığı bir yerdir. Yeşilin mavi ile buluştuğu Abant, kış mevsimlerinde beyaz örtüsünü giyerek misafirlerini karşılarken, yazın sıcak aylarında sahip olduğu ormanı ve gölü ile nefes aldırıyor ve yeşil ile mavi tonlarını misafirlerine cömertçe ikram ederek keyifli bir hafta sonu geçirmelerini sağlıyor.

Bolu Abant Gölü

Haftanın yoğun geçen temposundan sonra doğa ile baş başa kalma fırsatını yakalamak isteyenlerin tercih ettiği Bolu Abant Gölü, çevresindeki spor, avcılık, yeme-içme olanakları, ormanın muntazaman dokusu ve huzurun en doğal haliyle yaşanan tüm stresin bir anda yok olmasını sağlıyor.

Bolu Abant Gölü

Çevresindeki yaylalarda yürüyüş yapmak, uzun parkurlarda nefesinizi açmak ve keyifle dinlenerek piknik yapmak için onlarca olanağı bir arada barındıran Abant Gölü, herkesin aradığından çok daha fazlasına sahip olmasıyla bilinen bir yerdir.

Bolu Abant Gölü

Dokusu ve sahip olduğu doğal alanlarıyla Marmara’nın Karadeniz ile kesiştiği bir noktada yer alan Abant Gölü, çevresindeki tesislerde misafirlerinin balık keyfi yaşamalarına fırsat tanıyor. Göl balığının enfes lezzeti ise hafta sonu kaçamağına farklı bir tat katıyor.

Bolu Abant Gölü

Sapanca ve Abant Gölü çevresinde yer alan köylerden gelen yerel ürünleri satın alma imkânı da bulabileceğiniz hafta sonu kaçamağında, mevsimine göre börülce, erik kurusu, fasulye, doğal petekli bal, kuşburnu ve yörenin enfes peynirlerinden satın alarak doğanın kokusunu evinizde de solutabilirsiniz.

Doğanın en huzurlu adresi Sapanca

Kalabalık şehir hayatının insan üzerindeki olumsuz etkileri hakkında bilgisi olanlar, hafta sonlarında huzur yakalamak için doğal alanları tercih ederler. Sapanca, tüm bunlardan daha fazlasını bir arada bulunduran özelliği ile tatilcilerin karşısında çıkıyor. Yürüyüş yapmak, uzun süreli konaklamak veya spor yapmak için gelenlerin dolup taştığı Sapanca, bir de sahip olduğu Sapanca Gölü ile değerlendirilmesi gereken harika yerlerden biridir.

Sapanca Gölü

Doğası kadar sahip olduğu gizemli tarihi ile de misafirlerine farklı bir hafta sonu kaçamağı fırsatı sunan Sapanca Gölü çevresinde, tarihin uzun dönemlerine tanıklık etmiş alanlar yer alıyor. Vecihi Kapısı, Rahime Sultan Camii, Hasan Fehmi Paşa Camii ve Bizans devri Lahit ve Mezar taşları bunlardan sadece bazıları. Her birinin sahip olduğu gizemli tarihi ve mimari yapısı tatile renk katmak adına farklı boyutlar sunacaktır.

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü, muazzam doğasının yanında bir de suda vakit geçirmek isteyenlere de olanak tanıyor. Hemen göl kenarında yer alan bot ve deniz bisikletlerinden birini kiralayarak gölün muazzam güzelliğini yakından keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Sapanca Gölü

Tatil rotası bakımından bir hayli zengin bir alana sahip olan Bolu, sunduğu eşsiz güzelliklerle hoş vakitlerin yaşanmasına olanak tanıyor. Sapanca Gölü’ne 8 km. uzaklıktaki Maşukiye, 17 km. mesafede yer alan Kartepe gibi yerlerde vakit geçirerek tatilinize daha farklı bir renk katabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.